Srijeda, 24. travanj 2024.
8°C

OSJEČANI SE OKREĆU DOMAĆEM PRVENSTVU: Česi uvjerljivi protiv Murse u CEV Kupu

Odbojkaši osječke Murse ipak nisu bili na visokoj razini kako bi mogli svladati jaku češku momčad u prvoj utakmici 16-tine finala CEV kupa. Česi iz Budejovica bili su bolji u Gradskom vrtu s 3-0 u setovima.

Česi uvjerljivi protiv Murse u CEV Kupu
mursa4

Odbojkaši osječke Murse nakon serija pobjeda pa i u Superligi i Europi naletjeli su na najjaču momčad do sada i najtrofejniji češki klub Jihostroj iz Čeških Budejovica to su potvrdili u Gradskom vrtu u prvoj utakmici 16-ine finala i svladali Mursu dosta lako s 3-0 u setovima.

Bilo je 25-17 u prvom, pa 25-15 u drugom i onda najveći otpor domaći narančasti pružili su u trećem setu kada su osvojili 23 poena.

Osječani su gostima u crnoj opremi parirali tek do sredine prvog seta a onda se vidjela razlika u kvaliteti i jednostavno sastav trenera Marija Tepperta nije imao rješenja za raspoloženi napad Čeha.

Svi igrači gostiju bili su odlični na servisu a dominirali su i u igri na mreži pa se domaćin s tim teško nosio.

Trener Osječana pokušao je izmjenama promijeniti ritam na parketu ali su gosti igrali još bolje i nisu dopustili nikakvo izjednačenje pa čak ni počasni set za Mursu.

Ovom pobjedom pred uzvrat koji se igra u sljedeći utorak u Češkoj Budejovice su stekle veliku prednost ali za Mursu je već ostvaren cilj koji je bio prolazak barem jednog protivnika u CEV kupu što su učinili protiv Strumice iz Sjeverne Makedonije.

Mursaši se pak okreću domaćem prvenstvu i već u subotu na parketu svoje dvorane u susretu 7. kola dočekuju Kitro Varaždin.