Petak, 29. ožujak 2024.
24°C

ODLIČNA UTAKMICA U ZRINJEVCU: Futsal klub Osijek uvjerljiv na startu kvalifikacija za prvu ligu

Igrači Futsal kluba Osijek na najbolji su način otvorili kvalifikacije za povratak u prvu ligu. Osječani su u dvorani Zrinjevac svladali momčad Gorice Epic Broza s uvjerljivih 8-4.

Futsal klub Osijek uvjerljiv na startu kvalifikacija za prvu ligu

Utakmica između Futsal kluba Osijek i Gorice Epic Broza u dvorani Zrinjevac u 1. kolu kvalifikacija za povratak u elitni razred ponudila je sve ono što publika voli u malom nogometu. Bilo je pregršt akcija golova vratnica šansi i obrana vratara uz vrlo brz i atraktivan futsal. Domaći bijelo plavi otvorili su utakmicu odlično i prvo poluvrijeme kontrolirali igru nakon vodstva od 3-0 golovima Čavara, Damjanovića i Popovića.

Gorica je tek smanjila do odmora na 3-1, a onda slijedi novi zalet Bijelo-plavih i brza 4 kola za vodstvo od 6-1, a strijelci su bili 2 puta Andrej Pandurević, te Vitor Lima.

Uslijedila je igra bez vratara gostiju koji su zabili 3 gola ali Osijek ih je kažnjavao pucajući na prazna vrata i Josip Šalaj i Dražen Čavar samo su potvrdili novim golovima pobjedu za konačnih 8-4.

- Za početak bih čestitao suigračima na sjajnoj partiji. Odlično smo ušli u utakmicu, agresivno i to nas nje na kraju nagradilo sa 8 golova. Jako nam je bitna pobjeda na startu kvalifikacija jer želimo se vratiti u prvu ligu, rekao je Andrej Pandurević iz Futsal kluba Osijek.

- Mislim da smo od prve minute bili bolja ekipa i da smo pokazali želju ali i kvalitetu, i sada nam slijede još teži protivnici neće biti lako, ali vjerujem uz podršku publike da ćemo biti još bolji, kaže trener Futsal kluba Osijek Saša Voldin.

Trener Osječana ističe kako je ovo tek početak jer slijede utakmice s jačim protivnicima, u kojim će i Osijek morati biti na najvišoj razini ako želi doći do novih pobjeda.

A iduću domaću utakmicu na Zrinjevcu Bijelo-plave bi u srazu s prvoligašem Šibenikom mogla podržati i Kohorta koju i Voldin poziva na tribine, a opet i ovako je bila lijepa atmosfera nakon konačnog povratka publike u dvoranu Zrinjevac.
Ovaj klub i ovaj sport zaslužuju prvoligaša.