Petak, 29. ožujak 2024.
23°C

EHF EUROPSKA LIGA: Nova europska pobjede rukometaša Nexe-a!

Rukometaši Nexe-a ostvarili su novu europsku pobjedu. U drugom kolu grupne faze EHF Europske lige uvjerljivo su svladali mađarsku ekipu Balatonfüredi s 14 pogodaka prednosti.

Nova europska pobjede rukometaša Nexe-a!
Nova europska pobjede rukometaša Nexe-a! FOTO: RK Nexe

Novo slavlje s europskim predznakom. Uz podršku navijača, Nexe je odigrao još jednu fantastičnu utakmicu. Održali su pravu rukometnu lekciju mađarskoj ekipi Balatonfüredi što potvrđuje i rezultat 37-23.

Lavovski posao su odradili svi Gromovi, iako su već u ranoj fazi utakmice ostali bez Maria Tomića.

- Htio sam i inzistirao na brzoj igri, to se događalo prije svega u prvom poluvremenu. Moram pohvaliti fantastične golmane i sve igrače koji su ušli. Igrali smo sa svih 16 igrača. Jedino što mi je žao da se Mario Tomić ozlijedio, to nikako nije dobro. Cijelu sezonu krpamo, koga nema bez njega se mora. Još jednom hvala svima, ova pobjeda je jako bitna i ne da mislim nego znam da Balatonfüredi nije toliko loš koliko smo mi dana dobri i superiorni i to me veseli, kaže trener RK Nexe Branko Tamše.

Nexe je u ovom susretu dominirao svih 60 minuta, a vratari su bili i više nego raspoloženi. Dominik Kuzmanović je upisao 12, a Mihailo Radovanović 10 obrana.

Savršena utakmica, dobro smo odigrali, odlično smo počeli, a to pokazuje rezultat. Oduševljen sam pobjedom i mislim da tako trebamo nastaviti, kaže Nexeov Dominik Kuzmanović.

U sljedećem kolu u Našice stiže Sporting iz Lisabona, a utakmica je na raporedu u utorak 22. studenog.

Ekipa neće imati puno vremena za odmor, jer ih već u subotu čeka nova utakmica u “Premijerki” – gostovanje u rukometnom gradu Metkoviću.