Četvrtak, 25. travanj 2024.
13°C

ZADRŽALI VRH LJESTVICE: Odbojkaši Murse protiv Rijeke rutinski do druge pobjede

Odbojkaši osječke Murse nastavili su uspješan niz i u drugoj utakmici na domaćem terenu svladali s čistih 3-0 svog protivnika. Osječani su bili bolji od momčadi Rijeke i zadržali vrh ljestvice nakon prva dva kola Superlige.

Odbojkaši Murse protiv Rijeke rutinski do druge pobjede

Očekivana je bila igra i pobjeda odbojkaša s Drave u 2. kolu Superlige. Osječani u tamnoj opremi bili su uvjerljivi protiv Rijeke kojoj su dopustili tek u trećem setu mogućnost iznenađenja, ali ona je kratko trajala. 13 poena u prvom i 17 u drugom ostavili su učenici trenera Marija Teperta svojim gostima, a nakon vodstva u 3. setu Rijeke preokrenuli su to na svoju strani i taj dio utakmice dobili s 25-22 za konačnih 3-0 u nešto više od sat vremena igre. U dresu Mursaša debitirao je Venecuelac Viloria, a trener Teppert ponovo koristio sve raspoložive snage iz zapisnika.

"Jednostavno malo smo izmješali ekipu zato smo taj prvi dio utakmice kaskali ali kasnije smo s evratili u tom trećem setu zaigrali kako treba i sve je bilo laganini", kaže Ivan Matoković iz MOK Murse.

"Očekivali smo pobjedu prva dva seta su bila glatko a treći smo malo pali malo su nam radili probleme ali iskustvo koje imamo je presudilo i set smo izvukli u našu korist", rekao je Mario Teppert, trener MOK Mursa.

Osječani su pokazali kako su već sada u dobroj formi iako je početak sezone ali se ne boje izazova i napornog ritma utakmica, u kojima treba zadržati nivo igre do onih najvećih izazova u derbijima koje budu igrali. Isto tako i u Europi će nastupiti nakon dugo godina i tamo će imati što za pokazati.

"Probat ćemo napraviti nešto, vidit ćemo tko će nam biti protivnik, kvalitetu imamo da možemo svakog iznenaditi i dobiti ali europa je jako daleko pa ćemo se pripremati do tada i dočekati tu Europu", kaže Teppert.

Prvak Mladost iz Zagreba odigrala je unaprijed susret 5.kola sa Zadrom pa vodi na ljestvici sa 3 pobjede a iza nje su Mursa i Mladost Ribola sa 2 pobjede iz 2 kola. Osječani sljedeće kolo gostuju kod Rovinja, a onda im za 2 tjedna u Gradski vrt dolazi ekipa Splita.