Četvrtak, 25. travanj 2024.
12°C

HRVATSKI NOGOMETNI KUP: Osijek u dramatičnoj utakmici s čak četiri crvena kartona prošao Varaždin

Nogometaši Osijeka plasirali su se u četvrtfinale hrvatskog kupa nakon što su u dramatičnoj utakmici slavili u gostima protiv Varaždina sa 1:2.

Osijek u dramatičnoj utakmici s čak četiri crvena kartona prošao Varaždin

Vodili su Bijelo - plavi s 2:0 nakon pogodaka Caktaša (9. minuta) i Kleinheislera (54. minuta).

Osječani su u 66. minuti ostali s igračem manje nakon što je isključen Cheberko, no odolijevali su napadima domaćina sve do 92. minute kada nadu Varaždincima vraća Brodić. I tu počinje drama.

Nakon naguranca u 93. minuti sudac Pajač podijelio je čak tri crvena kartona. Tako su Pellumbi i Zelenika kod Varaždina te Mance kod Osijeka morali na hlađenje, no do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

Ja bih rekao da smo zasluženo slavili prvo poluvrijeme fenomenalno s nače strane bez jedne greške i drugo poluvrijeme igrali dobro zagospodarili terenom poveli i 2-0 i onda nakon crvenog kartona logično malo smo se povukli zavladala je neka mala nervoza ali sve u svemu zasluženo smo prošli dalje, kaže vratar NK Osijek Marko Malenica.

Nikad ne znaš što će se dogoditi u sljedećoj akciji, tako smo danas imali 2-0 mirnu utakmicu imali šansu za 3-0 i što se onda dogodi taj nepotreban crveni karton i utakmica se odmah mijenja, ali kako smo igrali sjajno obranu kako smo bili jako disciplinirani ja samo mogu čestitat svojim igračima i ovo je pobjeda od cijele momčadi, kaže trener NK Osijek Rene Poms.

Bijelo plavi su tako ispunili cilj za ovu godinu i prolazom u Kupu spasili sezonu a ostalo im je još jedno gostovanje i posljednji susret ove godine u Šibeniku.

- Da ići ćemo u istom stilu i u Šibenik želimo tamo pobijediti i uzeti 3 boda, nemamo puno vremena ali dobro ćemo pripremiti momčad, i vjerujem da će ova pobjeda u Kupu dati dodatnu snagu mojim igračima da i tamo odigramo jako dobru utakmicu i vjerujem da ćemo biti dobri i u Šibeniku, kaže Poms.