Petak, 29. ožujak 2024.
7°C

STV Video

STIGLE IH NA LJESTVICI: Pobjeda rukometašica Osijeka nad konkurentom Kokom 30-23

Rukometašice Osijeka ostvarile su vrlo važnu pobjedu u 17. kolu Prve hrvatske lige. Osječanke su u dvorani Zrinjevac svladale sastav Koke iz Varaždina rezultatom 30-23 i tako ih stigle na ljestvici na 10. mjestu.

Pobjeda rukometašica Osijeka nad konkurentom Kokom 30-23

Nakon neuspjeha kod Zeline i osvajanja samo jednog boda kod najslabije ekipe prvenstva, rukometašice Osijeka odigrale su potpuno suprotnu utakmicu, puno kvalitetniju u izravnom dvoboju sa Kokom koja je bila 2 boda ispred njih na ljestvici.
Osječanke su bile bolje tijekom cijele utakmice i zasluženo slavile rezultatom 30-23.

Sve ono što su dogovarale sa trenerom Tomislavom Rešicki su ovoga puta ispoštovale na parketu i kada je tako onda igra plavih doista ima svoje obrise a pokaže se i kvaliteta Osječanki.

Domaće plave su krenule odlučno, furiozno u utakmicu, imale 5-0 nakon prvih 7 minuta igre. Do kraja prvoga dijela Koka je pokušavala smanjiti rezultat i uspjele su do odmora doći na minus 2. U nastavku susreta nije bilo popusta od strane Osječanki i nakon izjednačenog dijela igre u prvih 10 ak minuta, opet se plave odvajaju i susret na kraju mirno privode kraju sa 7 golova razlike. U važnoj pobjedi za Osijek najbolja je bila opet Dora Lacković sa 8 golova Lea Hren je zabila 5 a Josipa Jerčinović i Petra Frančić po 4 gola. Kod Koke pak Ena Car zabila je 6 golova.

- Pripremali smo se za tu utakmicu cijeli tjedan, naporno smo radili, čestitam curama iz Koke na borbenosti i htijenju ali na našoj strani je bila i sreća i mislim da je to zaslužena pobjeda, kaže Iris Pratljačić, vratarka ŽRK Osijek.

Ovo kako smo danas igrali nije bilo dobro, odmah su se na početku odvojile i nismo mogle to dostići i čestitam Osijeku na pobjedi, kaže Laura Radek (ŽRK Koka).

- Očekivano teška utakmica sa Kokom, vrlo je bilo bitno nametnuti svoj tempo pripremali smo se na njihov napad i obranu i dobro smo apsolvirali sve zadatke koje smo pripremali, imali smo probleme tijekom tjedna s ozljedama  Pajić Pehar i Vrdoljak, ostatak ekipe su odradili sve super i čestitam im, idemo dalje, rekao je trener ŽRK Osijek Tomislav Rešicki.

Rukometašice Osijeka tako su ovom sedmom pobjedom stigle Koku na 10 mjestu na ljestvici a prije sljedeće utakmice u prvenstvu u sklopu 18.kola protiv Podravke čeka ih u srijedu zaostali susret osmine finala kupa protiv Dugog Sela u gostima.