0°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Sport

RUKOMET: Prvi poraz RK Nexe-a u EHF ligi

Rukometaši Nexe Našica doživjeli su prvi poraz ove jeseni u EHF europskoj ligi. Našičani su nakon pobjede u svojoj dvorani izgubili u gostima kod španjolske ekipe Granollersa.

Prvi poraz RK Nexe-a u EHF ligi

Nakon 5 pobjeda u 6. kolu grupne faze EHF Lige Nexe je izgubio u Španjolskoj s 25-22.  Unatoč tom prvom porazu Nexe i dalje drži prvo mjesto u skupini C s 10 osvojenih bodova.

Za razliku od susreta koji je odigran prije tjedan dana u Našicama, kada je publika mogla vidjeti čak 75 pogodaka, u ovoj ih je utakmici bilo čak 28 manje.

Početak susreta nije bio dobar za Nexe koji je pravio nekoliko vezanih grešaka a nepreciznim šutevima Našičani su i zabranili domaćeg vratara Luana.

Nije ipak prednost Granollersa bila velika, a na odmor su otišli s plus 3.

U nastavku se igralo dosta čvrsto s manje golova, pa je Nexe smanjio zaostatak na minus jedan.

Nexe je bio skroz u igri i imao prigodu izjednačiti i u 55. minuti ali nisu uspjeli do kraja prelomiti utakmicu i Španjolci bilježe pobjedu s 3 gola razlike.

Vrlo je raspoložen bio vratar Moreno car koji je skupio 11 obrtana i u završnici držao svoju momčad u igri skinuvši nekoliko zicera.

Nexe se tako ovim porazom uklopi i u loš dan vatrenih ali i dalje mogu biti ponosni na učinjeno u Europi ove godine.

Slijedi im i posljednja utakmica u 2022. godini protiv Ribola Kaštele već u četvrtak a ulaz za sve gledatelje u našičku dvoranu bit će slobodan.