Četvrtak, 25. travanj 2024.
14°C

ODBOJKA: Sedma pobjeda odbojkaša Murse u Superligi

Uspješni su bili osječki odbojkaški klubovi u domaćim utakmicama ovog vikenda. Odbojkašice Osijeka ostvarile su važnu treću prvenstvenu pobjedu protiv Rijeke dok su odbojkaši Murse Osijek u igri sa sastavom Kitro iz Varaždina upisali i sedmu pobjedu od 7 doigranih utakmica Super lige.

Sedma pobjeda odbojkaša Murse u Superligi

Nije osječke odbojkaše puno obeshrabrio prvi europski poraz u srijedu od ekipe iz Čeških Budejovica, te su se na pobjedničku stazu vratili u utakmici s kvalitetnim sastavom Kitro iz Varaždina.

Ponovno je trener Mario Teppert mogao rotirati u ovoj utakmici i prigodu dati nekim mlađim igračima iako su za domaće narančaste igrali i oni najbolji jer Varaždin nije ni malo bezopasan protivnik.

Bili su na 4 mjestu na ljestvici prije dolaska u Osijek a i u Gradskom vrtu pružili su dobar otpor najviše u drugom setu kada je bilo 25-21.

Prvi set pripao je Mursi s 25-16 a onaj treći dosta uvjerljiv s 25-12 ali samo jer su Osječani bili u Maksimumu pristupom i željeli su nastaviti maksimalan niz u hrvatskom prvenstvu koji sada stoji 7 pobjeda iz 7 utakmica i sa susretom više Osječani imaju 3 boda više od aktualnog prvaka zagrebačke Mladosti.

Mursašima sada slijedi put u Češku gdje ih utorak čeka uzvratna utakmica 16-ine finala CEV Kupa protiv domaćih Budejovica koje su slavile pak u Gradskom vrtu s 3-0 u setovima.

Što se Superlige tiče pak već sljedeći vikend Mursa gostuje u Sisku a onda bi 3. prosinca u Gradskom vrtu trebao biti i prvi najveći derbi ove sezone Mursa protiv zagrebačke Mladosti.