Srijeda, 24. travanj 2024.
8°C

PORAZ U FINALU KUPA: ŠIOK HVIDRA opet u borbi za trofeje, no trebaju im novi, mlađi članovi

Memorijalni Kup Hrvatske u sjedećoj odbojci po treći je put održan u organizaciji osječke ŠIOK Hvidre, koja je godinama bila perjanica tog sporta u Hrvatskoj.

ŠIOK HVIDRA opet u borbi za trofeje, no trebaju im novi, mlađi članovi
ŠIOK HVIDRA opet u borbi za trofeje

Posljednjih godina dominaciju je preuzeo zagrebački klub, ali Osijek još uvijek drži nivo visoke kvalitete, iako sa starijim članovima u momčadi. Ovaj memorijalni turnir vrlo je važan za sjedeću odbojku i sport s invaliditetom općenito, a podržali su ga i grad Osijek i Osječko baranjska Županija. Najbolji je ove godine bio Zagreb koji je u finalu igrao s osječkom HVIDRA-om i slavio s 3-0 i tako osvojio svoj 13. kup Hrvatske, a Osječani ostali na jednom trofeju.

No, Hvidra ima 12 titula prvaka od samostalnosti kluba i lige. Nisu više dominantni, posljednjih godina kvalitetu je preuzeo Zagreb.

"Više nismo. Zagreb je bio 12 puta osvajač kupa i prvak mi smo ostali na 12 titula, ali imamo sve više starijih igrača, trebaju nam novi mladi, ostali smo na članovima koji su ratni vojni invalidi", kaže tajnik ŠIOK HVIDRE Osijek Saša Gajčić.

Inače, Osječani su u Kupu pobjedili Šibenik i Sisak u skupini te u polufinalu Split, dok su izgubili tek u finalu od Zagreba. Te dvije ekipe su pokazale da su najbolje u Hrvatskoj. Marsonia je osvojila treće mjesto. Gajčić ističe kako je vrijeme za nove mlađe snage, iako bi volio vjerovati da nema puno mladih sa tjelesnim nedostacima, ali svima koji ih imaju i žele se okušati u ovom zdravom sportu vrata su im u klubu otvorena.