Subota, 20. travanj 2024.
16°C

OSIJEK IMA PRVOLIGAŠA: Svečani oproštaj od prve lige i slavlje zbog ulaska u Premijer ligu

Rukometaši Osijeka u posljednjoj domaćoj utakmici ove sezone proslavili su pred svojim gledateljima povratak u Premijer ligu nakon više od 12 godina. Osječani su pobijedili Viroviticu u svojoj dvorani i tako s pet bodova prednosti kolo prije kraja potvrdili kako su najbolja rukometna momčad prve lige skupine Sjever.

Grad na Dravi će nakon 12 godina opet imati predstavnika u elitnom razredu muškog hrvatskog rukometa. Bilo je to jasno i 2 kola prije kraja prvenstva prve lige sjever a Osječani su u pred posljednjem kolu i zadnjoj domaćoj utakmici na Zrinjevcu imali pravu svečanost i promociju ulaska u elitno društvo.

Svečano je bilo prije početka utakmice, klub je sav repertoar rukometne škole pokazao izlaskom mlađih kadrova U11 na parket a službeno su se oprostili od aktivnog igranja predsjednik Krešo Tomas te trener Dag Kovačević koji će u klubu ostati kao sportski direktor.

Inače utakmica protiv posljednje plasiranog sastava lige Viro iz Virovitice nije bila revijalna jer gosti su pružili maksimum napora kako bi parirali Osijeku  i to im je uspjelo većim dijelom susreta.

Na poluvremenu je bilo čak i vodstvo gostiju 10-9 ali u nastavku domaći Bijelo-plavi uzimaju to sve na svoju stranu preokreću rezultat i drže prednost koja je na kraju završila s plus 3 27-24.

Inače, gol je zabio na oproštaju i Krešo Tomas, a najviše su postigli za Osijek Kuštrim Ninaj 6 i Matej Zrno 5 golova. Najbolji strijelac susreta bio je iz redova Viro-Virovitice Vladimir Flanjak s 12 golova.

Osijek tako kolo prije kraja ima 5 bodova viška na prvom mjestu a atmosfera koju su pokazali gledatelji u posljednjim utakmicama, najava je onoga što nas čeka od jeseni, nakon dugo godina stanke, prava sportska atmosfera u ispunjenom Zrinjevcu u utakmicama s najboljim momčadima Hrvatske u Premijer ligi.