Petak, 19. travanj 2024.
2°C

SUPERLIGA: Uvjerljiva pobjeda odbojkašica Osijeka nad Dubrovnikom

Odbojkašice Osijeka ostvarile su novu pobjedu u Superligi i na domaćem parketu svladale ekipu Dubrovnika s čistih 3-0 u setovima. Bila je to četvrta pobjeda Osječanki s kojom su skočile na peto mjesto na ljestvici.

Uvjerljiva pobjeda odbojkašica Osijeka nad Dubrovnikom

Odbojkašice Osijeka imaju najmlađu ekipu u ligi, ali igra im je zanimljiva, kvalitetna i borbena. 4 pobjede do sada su sigurno za respekt.
Protiv Dubrovčanki nije smjelo biti opuštanja bez obzira na to što su one na posljednjem mjestu na ljestvici, a pokazalo se kako su sve utakmice u samoj igri po setovima dosta izjednačene.
Osječanke u tamnoj opremi ipak su sva 3 seta riješile u svoju korist iako nije bilo posve lagano.
No, sigurna razlika od 25-20 u prvom i trećem setu te malo teži posao udrugom kada je bilo 25-22 pokazuje ipak sigurnost domaćih djevojaka koje su se pokazale dosta smirene i samouvjerene u završnici setova.
Osječanke čak i nisu kompletne jer im nedostaju neke igračice, a kada svoje redove popune i još se dodatno uigraju sigurno će biti opasnost svim ekipama u ligi.

"Što se tiče toga što su zadnje, mi se ne smijem oopustili. U svakoj utakmici dajemo sve od sebe i u svakoj idemo na pobjedu pa što bude, posebice ovdje u Osijeku, odlučile smo da bodove nikome lako ne damo" , kaže Maria Lovrić.

Osječanke su, iako mlade, dosta samouvjerene i vjeruju u plasman u gornjem domu ljestvice, što bi zasigurno bio velik uspjeh za klub.

Nakon sedam odigranih kola na ljestvici Superlige vode Marina Kaštela i zagrebačka Mladost s maksimalnim učinkom Osijek je peti s 4 pobjede i 3 poraza a u sljedećem kolu mlade Osječanke igraju u gostima kod Dinama koji je 4 ekipa lige, a s njim imaju i Kup susret u Osijeku prije tog prvenstvenog dvoboja.