Petak, 19. travanj 2024.
13°C

NOGOMET: ŽNK Osijek s devet golova ispratile Zadranke

Nogometašice Osijeka nakon kraće stanke nastavile su s natjecanjem u prvoj ligi i u posljednjem susretu osnovnog dijela prvenstva, Osječanke su uvjerljivo svladale ekipu Donata iz Zadra s 9-0. U doigravanje za prvaka tako ekipa Osijeka krenut će s prvog mjesta na ljestvici.

ŽNK Osijek s devet golova ispratile Zadranke
U posljednjem 14.kolu prve lige nogometašica aktualne prvakinje ekipa Osijeka na igralištu Elektre kraj Drave ugostile su zadarski Donat i bez većih problema ostvarile visoku pobjedu rezultatom 9-0.

Domaće bijelo-plave nastupile su i bez ponajbolje igračice Izabele Lojne, no od prve minute ogleda bile su puno bolja ekipa i rezultat je na kraju mogao biti i puno uvjerljiviji.

Na poluvremenu je bilo 3-0, a u nastavku ogleda izabranice trenera Zdenka Glumca postigle su još 6 golova. Po dva su zabile Mateja Andrlić i Maja Joščak,jedan gol je zabila Lorena Balić koja je najbolji strijelac lige sa 24 postignuta pogotka.

Zadranke su bile nemoćne i nisu uspjele gotovo nijednom ugroziti vrata bijelo-plavih.

Inače, konačno na utakmicama ženske prve lige može biti i publika pa se svakako očekuje da u doigravanju za prvaka na domaćem terenu Osječanke imaju podršku svojih navijača.

Osječanke su u igri za obje titule u prvenstvu i Kupu i cilj im je dvostruka kruna i ove sezone.

Za nju najveći konkurent i ove će sezone biti ekipa Splita, a priključio se i Dinamo koji je prva pratnja vodećem dvojcu i svakako će proljetni play off biti zanimljiviji nego ikada.