Četvrtak, 25. travanj 2024.
8°C

PETI PORAZ U SEZONI: Zrinski uvjerljivo svladao ŽRK Osijek na Zrinjevcu sa 33-25

Rukometašice Osijeka doživjele su novi poraz na domaćem terenu i u susretu 9.kola prve lige na Zrinjevcu je slavila ekipa Zrinskog rezultatom 33-25.

Zrinski uvjerljivo svladao ŽRK Osijek na Zrinjevcu sa 33-25

Loše je bilo izdanje rukometašica Osijeka protiv ekipe Zrinskog na Zrinjevcu u susretu 9.kola Prve lige i zasluženo su domaće u tamnije plavim dresovima izgubile i peti susret ove sezone.

Ekipa Zrinski iz Čakovca nije imala težak posao u Osijeku i očekivala se puno neizvjesnija utakmica, no osim uvodnih 10-ak minuta sve je ostalo pripalo gošćama.

Na poluvremenu je bilo 16-9 za Zrinski, a u nastavku susreta domaće plave nisu se uspjele niti jednom  opasnije rezultatski približiti.

Gošće su u 43. minuti ostale i bez najbolje igračice Gabriele Gudelj koja je dobila crveni karton, ali ni to nije pomoglo učenicama trenera Jasmina Mrkonje da susret učine zanimljivim.

Gabriela Gudelj je bila najboilja s 10 golova, po 6 su zabile sara Krizmanić i Lea Vukojević kod Zrinskog, dok je kod Osijeka Petra Frančić zabila 5, a Lucija Humel 4 gola.

Osječanke su tako nakon ovog devetog kola pale na 10. mjesto na ljestvici, što sigurno nije u skladu s njihovim ambicijama i imaju 4 pobjede i 5 poraza.

U sljedećim utakmicama protivBjelovara u Osijeku i Splita u gostima je prigoda da se pobjedama iskupe za ovaj poraz i opet podignu prema gornjem domu ljestvice