Petak, 29. ožujak 2024.
9°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Sport

PLASIRALE SE MEĐU NAJBOLJIH OSAM: ŽRK Osijek u četvrtfinalu Kupa protiv Zrinskog u gostima

Rukometašice Osijeka ostvarile su uspjeh u Kupu Hrvatske i u gostima kod Dugog Sela slavile pobjedu i tako se plasirale među 8 najboljih u tom natjecanju.

ŽRK Osijek u četvrtfinalu Kupa protiv Zrinskog u gostima

Nakon slavlja protiv Koke u prvenstvu rukometašice Osijeka ušle su u pobjednički ritam i u Kupu Hrvatske pobijedile ekipu Dugog Sela u gostima i to nakon raspucavanja sedmeraca. Osječanke su protiv favorizirane ekipe bile bolje i izborile nastup u četvrtfinalu  kupa.

Odličan je bio ulazak u inače izjednačenu utakmicu pa su gošće iz Osijeka imale i po 3 gola razlike u prvom dijelu, da bi na odmor otišle s čak plus 5.

Teško su se vraćale domaće igračice u nastavku ali su u 53 minuti došle do izjednačenja 25-25 i do kraja se igralo izjednačeno, a gošće su imale prednost u posljednjoj minuti no najbolja igračica Osijeka Dora Lacković zabila je za 29-29 i išlo se na raspucavanje sa sedam metara.

Tu su Osječanke bile bolje i preciznije i slavile konačni plasman među 8 najboljih ekipa u Kupu. Najbolji pojedinac susreta bila je Dora Lacković sa 11 postignutih golova, 7 je zabila Lucija Humel a 6 Lea Hren.

Kod Dugog sela najbolja Josipa Bebek sa 7 pogodaka.

U četvrtfinalu Kupa Osijek će tako igrati protiv ekipe Zrinski u gostima u srijedu 6. travnja.

Već u subotu ih u prvenstvu čeka gostovanje kod prvakinja Podravke.