Osječko-baranjska
NEDJELJA NAKON VELIKE GOSPE: Bolesni, nemoćni i vozači došli po blagoslov u aljmaško svetište
Aljmaško svetište Gospe od Utočišta i danas su pohodili brojni hodočasnici. U nedjelju nakon Velike Gospe po običaju ovdje dolaze vjernici pomoliti se zdravlje, za snagu nositi križ bolesti, za ozdravljenje bolesnih članova obitelji ili prijatelja, a već tradiconalno nakon misnog slavlja održan je i blagoslov vozača i vozila.
Osječko-baranjska
POZNATA I LOKACIJA: Osijek dobiva prvi zatvoreni olimpijski bazen - obnova Gradskih bazena ulazi u završnicu
SJEDNICA ŽUPANIJSKE SKUPŠTINE: Proračun Osječko-baranjske županije rebalansom povećan za 30 milijuna eura
NA PODRUČJU OPĆINE VILJEVO: Potvrđen slučaj afričke svinjske kuge na objektu s držanim svinjama u Osječko-baranjskoj županiji
17°C