Petak, 29. ožujak 2024.
19°C

NASTAVAK NEGATIVNOG NIZA: Brokeri izgubili od Šibenke sa 73-78

Košarkaši Vrijednosnica Osijek nastavili su negativan rezultatski niz i u zaostalom susretu 8.kola HT Premijer lige doživjeli poraz na domaćem terenu. Od Osječana je bila bolja Šibenka koja je slavila rezultatom 78-73.

Brokeri izgubili od Šibenke sa 73-78

Utakmica sa Šibenkom bila je odgođena radi zaraze koronom gostujućih igrača koji su sada ipak nastupili u Osijeku. Susret je bio iznimno važan za obje ekipe u želji da pobjegnu s dna ljestvice. Šibenka je imala pobjedu manje, bila na pretposljednjem mjestu a sada nakon ove važne pobjede nad domaćim Osijekom izjednačila se s njima i Furnir Dubravom, ali Brokeri su i dalje ispred njih na desetom mjestu.

U seriji su poraza Osječani i trebaju tražiti izlaz iz rezultatske krize iako je susret sa Šibenkom mogao otići i na stranu domaćina, odlučivale su jedna ili dvije lopte. Početak je bio furiozan za goste pa je domaćin preokrenuo i imao čak plus 9 do odmora a onda u nastavku ipak pad u posljednje 2 četvrtine i Šibenka preokreće rezultat i na kraju slavi važnu pobjedu.

Kod Osječana jedini na visini zadatka ponovno je bio sjajni Đorđe Topolović no ni njegovih 26 poena nije bilo dovoljno za slavlje Osječana. Kuany je zabio 16, a Bošnjak 10 poena a kod pobjednika iz Šibenika najbolji Bašić sa 16 ubačaja.

Sljedeći susret Osječani igraju u Zadru kod Sonik Puntamike 6. prosinca a onda će na svom parketu ugostiti ekipu Zaboka. Bit će to dva nova teška ispita za mlade Brokere koji su ostali na samo 3 pobjede s početka prvenstva. Po svemu sudeći za sada bit će to neizvjesna borba za ostanak osječkog prvoligaša ove sezone.