Četvrtak, 18. travanj 2024.
12°C

PORAZ U KUPU HRVATSKE: Dinamo zaustavio seriju pobjeda ŽOK Osijek

Obojkašice Osijeka u svojoj su dvorani Gradski vrt izgubile susret protiv zagrebačkog Dinama u sklopu osmine finala hrvatskog kupa s čistih 3-0 u setovima.

Dinamo zaustavio seriju pobjeda ŽOK Osijek

Zgusnut je raspored utakmica za odbojkašice Osijeka i nakon uspješnih susreta u sklopu Superlige Osječanke će u samo tjedan dana odigrati dvije utakmice sa zagrebačkim Dinamom koji slovi kao jedna od boljih ekipa u ligi.

Prvi susret u sklopu osmine finala hrvatskog kupa u Gradskom vrtu nije dobro prošao za Osječanke koje su unatoč dobrom otporu i solidnoj igri izgubile s 3- 0 u setovima.

Prvi set je bio izjednačen do kraja, Dinamo u ružičastim majicama slavi s tek 25-23, u drugom setu mlada ekipa Osijeka također igra ravnopravno ali završnica pripada gošćama s 25-20 i tek onda u trećem setu domaće su se praktički predale i Dinamo je s visokih 25-13 zaključio susret i plasirao se u četvrtfinale odbojkaškog Kupa Snježane Ušić.
Inače, izabranice trenera Tome Pauna protiv Dinama će igrati i u sljedeću nedjelju u sklopu 8. kola Superlige, no ovog puta u Zagrebu.

Nakon 7 odigranih kola Superlige vodi na ljestvici Marina Kaštela sa svih 7 pobjeda Osječanke su na 5. mjestu s 4 pobjede i 3 poraza dok je Dinamo s istim omjerom kao i odbojkašice s Drave.

Bit će to prava prigoda da Osječanke uzvrate svojim protivnicama u Zagrebu i pokažu kako ipak mogu puno bolje od ovog izdanja u Kupu Hrvatske.