''Postavljam pitanje odajemo li mi kao država Hrvatska dužno poštovanje prema toj nevinoj poginuloj djeci? Brinemo li dovoljno o njihovim roditeljima? Znamo li o njima uopće dovoljno i radi čega hrvatski političari, prije svega Milanović, Plenković i njihovi partneri ne odaju dovoljnu pažnju ovoj žrtvi, a posvećuju svoje međunarodne posjete Miloradu Dodiku, otkuda su granate padale i pobile ovu djecu?! Povrh toga, zbog čega se toliko povlađuje SNV-u i zahtjevima Milorada Pupovca da se sada u Hrvatskoj počnu otvarati srpske škole po Hrvatskoj - u Rijeci, Puli i drugdje? Je li to adekvatno poštovanje prema ovoj poginuloj djeci? U Hrvatskoj mogu postojati samo hrvatske škole, dodatni sadržaj drugih nacionalnih manjina može se učiti u slobodno vrijeme ili vikendom. To je naša poruka danas'', jasna je bila Lozo.
Lozo je naglasila kako je ključni cilj njezine kampanje jačanje hrvatskog suvereniteta, uz poseban osvrt na prijetnje koje dolaze iz različitih izvora, poput ilegalnih migracija, oživljavanja jugokomunističkog naslijeđa i širenja ideja tzv. srpskog svijeta. Uz to, dodala je kako klijentelizam i korupcija dodatno potkopavaju temelje hrvatskog društva i politike.
"Ono što je najvažnije u mojoj kampanji, lajtmotiv svake pojedinačne ideje, jest neophodno jačanje hrvatskog suvereniteta. Tu mislim prvenstveno na prijetnje poput moguće zamjene stanovništva – od ilegalnih migracija, jačanja jugokomunističkog naslijeđa do ekspanzije ideja srpskog svijeta. To su rak-rane Hrvatske danas. Kada se na to doda klijentelizam i korupcija, teško je pronaći područje u javnom ili političkom prostoru koje ne treba popravljati," poručila je Lozo svjesna da se mnoge od ovih tema ne nalaze u direktnim ovlastima predsjednika Republike, ali smatra kako je ključno na njih ukazivati i zahtijevati rješenja.
Zaključno, Lozo je istaknula kako su Hrvati u Bosanskoj Posavini nepravedno zanemareni te ih se, unatoč njihovim patnjama i izazovima nakon rata, često previđa u politici i društvenim raspravama. Dok aktualni političari, poput Andreja Plenkovića i Zorana Milanovića, posjećuju Dodika, Hrvatima u Posavini pružaju tek simboličnu podršku, financijski ih zapostavljajući u usporedbi s iznosima koje godišnje dobiva srpska nacionalna manjina u Hrvatskoj.
"Naši političari više pažnje posvećuju Dodiku nego Hrvatima u Bosanskoj Posavini, koji su, mogli bismo reći, zaboravljeni narod. O njima se brinu Crkva i naši biskupi, ulažući ogroman trud kako bi očuvali jezgru hrvatskog naroda u Bosni i Hercegovini. Mi im pružamo potpunu podršku i nećemo ih zaboraviti. Nećemo ih posjećivati samo prigodničarski, nego kontinuirano, tijekom svih pet godina mog mandata, jer oni to zaslužuju – oni su hrvatski narod," zaključila je Lozo.