Nedjelja, 05. svibanj 2024.
13°C

IZNENAĐENJE U GOSTIMA: Futsal Osijek uzeo bod vodećoj Puli

Odigrano je 12. međukolo prve hrvatske malonogometne lige u kojoj je Futsal klub Osijek priredio iznenađenje i u gostima u Puli uzeo bod uvjerljivo vodećoj ekipi ligi. Osijek je drugi put zaredom tako u samo 4 dana odigrao neodlučeno rezultatom 5-5.

Futsal Osijek uzeo bod vodećoj Puli
Ilustracija
5-5 protiv Crnice možda je bio kiks na Zrinjevcu, ali istih 5-5 u Puli uspjeh je za Osječane i dokaz kako ova ekipa pojačana s 3 igrača ima što za pokazati ovog proljeća i u borbi s najjačim momčadima lige.

U drugom susretu 12 kola Pula je na svom terenu bila veliki favorit a na kraju morala podijeliti bodove s Osijekom.

Prvi dio je pripao Puli koja je na odmor otišla s 3:1 prednošću s dva gola Davida Mataje i jednim golom Daniela Moravca. Filip Petrušić je bio jedini strijelac za Osijek u prvom dijelu, dok je u drugom poluvremenu prvi pogodak postigao Andrej Pandurević. Pet minuta kasnije Moravac svojim drugim pogotkom na susretu vraća Pulu na dva pogotka prednosti, ali nakon toga slijedi luda završnica u dvorani Mate Parlov u Puli. Matijas Mijić zabio je za 4-3 pa je novi igrač Osijeka Marin Sesar izjednačio na 4-4 da bi opet Puljani poveli minutu prije kraja golom Felipe Echeverrya.

Mislili su tada domaćini da će ipak teškom mukom svladati sjajni Osijek a onda je u posljednjim sekundama utakmice svojim drugim golom Matijas Mijić zabio za 5-5 i Osijeku donio vrijedan bod koji ih je pak izjednačio s ekipom Crnice na sedmom mjestu na ljestvici. Igrači Osijeka s trenerom Sašom Voldinom tako su nagrađeni za hrabru igru i pokazali kako mogu ravnopravno igrati i s ove sezone glavnim favoritom za naslov prvaka. Prava potvrda kvalitete novog i jačeg Osijeka doći će već u subotu kada su bijeli plavi u 13. Kolu domaćini aktualnim prvacima ekipi Dinama.

Pravi je to poziv za sve navijače i ljubitelje futsala da u subotu od 20 sati ispune dvoranu Zrinjevac, daju podršku Osijeku protiv ponajbolje ekipe lige ali isto tako i uživaju u vrhunskom futsalu s puno golova.