Petak, 26. travanj 2024.
11°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Sport

VODEĆI U SKUPINI: Golom Jaganjca tri sekunde prije kraja Nexeu treća pobjeda u EHF ligi

Rukometaši Nexea ostvarili su treću pobjedu u susretu 4 kola EHF europske lige. Našičani su u svojoj ispunjenoj dvorani svladali španjolske momčadi Logroño La Rioja sa 31-30 golom u posljednje 3 sekunde utakmice.

Golom Jaganjca tri sekunde prije kraja Nexeu treća pobjeda u EHF ligi
Golom Jaganjca tri sekunde prije kraja Nexeu treća pobjeda u EHF ligi FOTO: RK Nexe
Nexe i Logroño La Rioja u Našicama su odigrali zanimljivu, i do kraja uzbudljivu utakmicu u kojoj su Našičani na kraju golom Halila Jaganjca 3 sekunde prije kraja slavili vrijednu pobjedu, treću od 4  odigrane utakmice skupine C EHF Lige.

Bilo je 31-30, i sa 6 bodova Nexe vodi u skupini.

Nije prvo poluvrijeme bilo dobro za domaće zelene, Španjolci su bili aktivniji i agresivniji, pa vodili i sa 3 gola razlike da bi na odmoru bilo plus 1 za goste.

U nastavku susreta sličan početak, no posljednjih 10 minuta Nexe se razigrao, posložio, a vrijedi istaknuti i Predraga Vejina koji se probudio u drugom poluvremenu kada je zabio svih 8 golova.

Na krilima Vejina i opet najboljeg strijelca i igrača Halila Jaganjca koji je zabio 9 golova, Nexe je slavio novu vrijednu pobjedu.

Kod gostiju najbolji je bio Augustin Kasado sa 9 zgoditaka. Za sedam dana opet u Našicama Nexe dočekuje slovensko Gorenje Velenje i nova pobjeda Našičane bi učvrstila na prvom mjestu, te bi praktički osigurali plasman u drugi dio natjecanja EHF lige!

Lijepa rukometna sportska priča i ove jeseni živi u Našicama.