Petak, 26. travanj 2024.
11°C

NOGOMET: Medić i Balić zabile za pobjedu ŽNK Osijek nad Hajdukom

Nogometašice Osijeka nastavile su seriju pobjeda i u 3. kolu Super sport HNL-a. Bijelo-plave igračice na travnjaku Olimpije u Donjem gradu svladale su novog prvoligaša, Hajduk iz Splita s 2-0 i tako ostale na vrhu ljestvice.

Medić i Balić zabile za pobjedu ŽNK Osijek nad Hajdukom

Ekipa Hajduka bila je nepoznanica za sastav Osijeka jer su novi prvoligaš, ali su se predstavili u jako dobrom svijetlu bili ravnopravan suparnik i tako najavili kako će i oni imati što za reći u elitnom društvu ženskog nogometa pa i susreti s njima osječkih Zečica moći će se zvati derbijima.

Istina, pobjeda je mogla biti i uvjerljivija ali je i Hajduk mogao zabiti poneki gol a Osječanke tako upisuju nova 3 boda i slavljem 2-0 ostaju na samom vrhu poretka te trener Goran Ljubojević za sada ima maksimalan učinak na klupi Bijelo-plavih.

Osječanke su povele već u 6. minuti utakmice preko Mejrime Medić nakon što je Lubina izvela korner a vratarka Prljević izboksala loptu na 16 metara točno na nogu osječke igračice. U 30. Minuti Osijek je povećao prednost koja je na kraju ispostavilo se bila i konačni rezultat utakmice. Nevrkla je dugom loptom na lijevoj strani u 16-ercu uposlila Lojnu, koja je loptu smirila pa vratila Loreni Balić a najbolji strijelac Osijeka zabila je s lakoćom za 2-0.

U nastavku utakmice igralo se uglavnom između dva šesnaesterca na dvije strane, bio je i kazneni udarac za Osijek ali je Lojna pogodila vratnicu.

Osijek i Split kao i najveći kandidati za naslov prvaka i ove godine jedini su s 9 osvojenih bodova u prva 3 kola na vrhu ljestvice. U sljedećem 4. kolu upravo se igra derbi i to u Splitu gdje odlaze igračice Osijeka a samo tjedan dana kasnije i na Olimpiji dočekuju ekipu Dinama. Svakako prigoda za nova uzbuđenja i prave utakmice za ljubitelje ženskog nogometa.