Petak, 03. svibanj 2024.
14°C

ODBOJKA: MOK Mursa pružila jak otpor favoritu iz Turske

Nakon četiri uspješne utakmice i pobjede u Super ligi, odbojkaši Murse odigrali su i prvu europsku utakmicu u sklopu prvog kruga CEV Kupa. Osječani su u maloj dvorani Gradski vret ugostili tursku ekipu Arkas koja je bila favorit u prvoj utakmici i zasluženo osvojila pobjedu rezultatom 3-1 u setovima.

MOK Mursa pružila jak otpor favoritu iz Turske

Odbojkaši Murse na startu europske sezone imaju težak ispit u dvije utakmice s turskom momčadi Arkas.

Turci su možda i najteži protivnik kojeg su Osječani mogli dobiti u ždrijebu za plasman u polufinale, a unatoč tome odradili su jako dobru utakmicu i osvojili set, te pokazali u većem dijelu susreta kako mogu ravnopravno se nositi s favoritima.

U prvom setu Mursa je bila ravnopravna do 11. poena, kasnije su se gosti uspjeli odvojiti i slaviti s 25-19.

Drugi set u sjajnoj igri pripada Osječanima s 25-23 da bi u preostala dva seta gosti slavili s 25-14 i 25-18.

Uzvratna utakmica kvalifikacija za plasman 16 -inu finala CEV kupa igra se u turskom Izmiru sljedeću srijedu 1. studenog.

Inače osječka momčad polako hvata formu za najveće utakmice i derbije jer uskoro ih čeka i najveći hrvatski derbi kojeg će u Gradskom vrtu odigrati sa zagrebačkom Mladosti poslije uzvratne europske utakmice s Turcima.

Inače, osim CEV Kupa Osječani i ove godine sudjeluju u regionalnoj MEVZ-a ligi.