Subota, 27. srpanj 2024.
18°C

RUKOMET: Nexe poražen u Zagrebu, slijedi uzvrat u Našicama

Rukometaši Nexea poraženi su u Zagrebu u prvoj utakmici finala doigravanja za prvaka od PPD Zagreba sa 30:26. Zagrepčani sada vode s 2-1 u pobjedama odnosno imaju četiri boda a Nexe dva i nedostaje im još jedna pobjeda za obranu titule prvaka.

Nexe poražen u Zagrebu, slijedi uzvrat u Našicama
Nexe poražen u Zagrebu, slijedi uzvrat u Našicama FOTO: RK Nexe

Gromovi su u prvoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske doživjeli poraz u zagrebačkoj Kutiji šibica, pa je rezultat sad 4:2 za PPD Zagreb.

Dobro otvaranje susreta uz minimalno vodstvo u dva navrata, a nakon nekoliko loših reakcija u napadu Zagreb se prvi puta odvaja na +2 u 10. minuti, a u 18. udvostručuju vodstvo (11:7) .

U nastavku susreta domaćin je držao prednost do kraja i uz silnu želju Našičana, ipak su sačuvali pobjedu za konačnih 30:26 i tako stekli prednost od dva boda uoči iduće utakmice koja će biti odigrana u nedjelju u Našicama.

Zagrepčane je predvodio Ivan Čupić s 8 golova od čega 5 iz sedmeraca.

Dibirov je dodao 6 golova, a vratar Slavić imao 8 obrana.

Kod Nexea se čak 12 igrača upisalo u strijelce, po 4 gola postigli su Moslavac i Markušić, vratari Car i Radovanović su imali po 5 obrana.

- Dali smo sve od sebe i u prvom i drugom dijelu. Što reći, igrali smo čvrstu obranu i mi i oni, oni si bili bolji nego u prvoj utakmicu u Našicama a mi ćemo dati sve od sebe da sada uzvratimo u Našicama i dovedemo utakmicu na nulu, i moram zahvaliti ovim divnim navijačima što su došli busom i dali nam veliku podršku i bilo je gušt za igrati, kaže Dorian Markušić iz RK Nexe.

U Kutiji šibica u Zagrebu Nexe je imao veliku podršku svojih navijača koji su došli busom i navijali za Nexe u žutim majicama.

Nema sumnje kako će u nedjelju atmosfera biti vrhunska.

Utrka za prvaka se tako nastavlja i cijela se priča ponovno seli u našičku dvoranu koja će sigurno biti ispunjena do posljednjeg sjedećeg i stajaćeg mjesta.

Utakmica se igra u nedjelju od 20 sati, u slučaju pobjede PPD-a prvak će biti odlučen, a u slučaju novog domaćeg slavlja Našičana, igrat će se još jedna utakmica u Zagrebu.