STV Live
Ponedjeljak, 25. kolovoz 2025.
24°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Sport

KRIZA REZULTATA SVE VEĆA: NK Osijek i dalje bez pogotka u prvenstvu – Hajduk bolji na Opus Areni

Ni u 4. kolu prvenstva te u trećem derbiju nogometaši Osijeka nisu uspjeli doći do pobjede, štoviše izgubili su utakmicu od Hajduka na Opus Areni s 2-0. Kriza rezultata je sve veća, Bijelo-plavi još uvijek nisu postigli niti jedan pogodak, iako je dojam igre na terenu posve drugačiji.

NK Osijek i dalje bez pogotka u prvenstvu – Hajduk bolji na Opus Areni
NK Osijek i dalje bez pogotka u prvenstvu – Hajduk bolji na Opus Areni

Neće pa neće igrače Osijeka, ne pamtimo kada se igrački tako dobro ušlo u sezonu, a učinak je bio tako mršav od samo dva boda u četiri kola, unatoč tome što su bila tri derbija s najboljim ekipama lige. I to bez postignutog gola u 4 utakmice.

Osječani su protiv Hajduka pokazali slabije izdanje nego u ogledima s Dinamom ili Rijekom, ali su opet imali dovoljno šansi da u oba poluvremena dođu u vodstvo ili izjednače rezultat, a Hajduk je dvije greške Osijeka kaznio i preko sjajnog Marka Livaje zabio prvi gol, a drugi Šegin uz njegovu asistenciju samo je potvrdio pobjedu od 2-0.

- Mislim da smo opet jako dobro otvorili ovaj susret. Imali smo u tom početku pravu energiju, zahvalio bih i navijačima na divnoj atmosferi i odličnoj potpori, u dvije situacije smo bili u sasvim izglednim šansama iz kojih ne zabijemo i onda primimo gol iz njihovog prvog udarca ka našim vratima. Nismo se najbolje snalazili do kraja poluvremena, da bismo onda opet u nastavku istrčali punim gasom. Pritisnuli smo protivnika, praktički mu nismo dali da izađe iz svoje polovice, ali jednostavno nas ne ide. Onda opet iz ničega primimo drugi pogodak. Čestitam Hajduku na pobjedi, mi i dalje imamo svoj put. Igrali smo do sada s protivnicima koji su prošle sezone izborili Europu, pokazali smo da smo blizu nečemu čemu težimo, ali nismo još tamo gdje želimo biti, rekao je trener Simon Rožman.

- Imali smo i različite, dobre i teške trenutke u utakmici. Znali smo da će početak biti težak. Bili smo dobri u obrani, dobro smo pritiskali, a kada imamo loptu postajemo još bolji. Napredujemo igrači su hrabri, ne boje se igrati. Kada je Osijek jako krenuo u drugi dio, ostali smo zajedno i preživjeli taj period. Mislim da smo kontrolirali dobar dio utakmice, momčad mi je hrabra i kompaktna, i ovo je jako važna pobjeda za nas, rekao je Gonzalo Garcia, trener HNK Hajduk.

Trener Osijeka poslije susreta nespretno je izjavio kako za njegovu momčad tek sada počinje prvenstvo, pa to nije najbolje sjelo navijačima, ali i novinarima od kojih je dobio upit što to znači, je li to borba za 4. mjesto.

Osječanima svakako nedostaje mirnoća u završnici, ali su u ovoj utakmici pokazali i slabost u zadnjoj liniji obrane, jer su prenaivno primili dva pogotka s kojim je Hajduk riješio utakmicu. Puno je posla pred trenerom Osijeka, ali i sportskim direktorom, koji bi trebao već ovih dana završiti neke nove ulazne transfere.

Bijelo-plavi u sljedećem kolu gostuju u nedjelju u Zagrebu kod Lokomotive, pa onda slijedi prvenstvena stanka uoči domaćinstva Vukovaru na Opus Areni, i to su utakmice u kojima Osijek jednostavno mora osvojiti svih 6 bodova.