Četvrtak, 28. ožujak 2024.
15°C

TOMAS: ''Naš plan je bio sačuvati mrežu netaknutom'': NK Osijek i Dinamo igrali bez golova pred 8 tisuća gledatelja

Nogometaši Osijeka u derbiju 33. kola SuperSport HNL-a nisu uspjeli svladati Dinamo u Gradskom vrtu, ali su odigrali dobru i čvrstu utakmicu pred rekordnim brojem gledatelja ove sezone u utakmici koja je završila bez pogodaka. Više o toj utakmici s gostom u studiju možete pogledati večeras u emisiji Pun Pogodak.

NK Osijek i Dinamo igrali bez golova pred 8 tisuća gledatelja

8000 tisuća gledatelja bilo je na pred posljednjoj utakmici na kultnom stadionu, a Osijeku je i bod protiv prvaka dobar u nastavku utrke za jedno od dvije europske pozicije.

Navijačka atmosfera bila je sjajna posebice koju je stvorila osječka Kohorta, pa se može kazati i oproštajna jer je još samo jedna utakmica ostala u Gradskom vrtu.

Poslije derbija i jedan i drugi trener nisu bili previše nezadovoljni rezultatom.

Tih 0:0 djeluje nezanimljivo i nepopularno, ali bilo je dosta toga za vidjeti. Bilo je dinamično, bilo je dosta pokušaja s obje strane. Dominirali smo, ali nismo stvorili dovoljno čistih situacija, morali smo izvući više, ali na kraju moram biti zadovoljan bodom. Igrali smo kako Dinamo treba igrati, nedostajao je samo trenutak individualne kvalitete da netko u konkretnim situacijama preuzme odgovornost, kaže trener GNK Dinamo Igor Bišćan.

Naš plan je bio sačuvati mrežu netaknutom što smo i ostvarili. Prvo poluvrijeme smo stvorili nekoliko šansi u prvom poluvremenu i da smo zabili utakmica bi otišla u našem smjeru. Htjeli smo igrati visoki presing, ali bilo je zbog sparine teško izdržati u tom ritmu cijelu utakmicu. Kada igrate protiv Dinama punog jakih individualaca prije svega bitno je zatvoriti prilaz i dobro igrati obranu. Očekivao sam u tranziciji veću potporu Mierezu od naših krila i veznih igrača, kaže Stjepan Tomas, trener NK Osijek.

Osijek je ostao na 4. mjestu sa dva boda manje od treće Rijeke i sve je još otvoreno u preostala tri kola prvenstva. Slijedi gostovanje kod Hajduka u Splitu u novom derbiju pa onda i kod Šibenika, da bi u posljednjem kolu u Gradski vrt stigla Rijeka.