Petak, 19. travanj 2024.
7°C

NASTAVLJENA SERIJA POBJEDA: Nova, 17. pobjeda Mursaša u Superligi

Najuspješniji sportski kolektiv u gradu Osijeku za 2022. godinu odbojkaši Murse Osijek nastavili su sa serijom pobjeda u domaćem prvenstvu. Osječani su u utakmici 17.kola Superlige svladali Medicinar Trnje sa čistih 3-0 u Gradskom vrtu i tako ubilježili i 17. pobjedu ove sezone.

Nova, 17. pobjeda Mursaša u Superligi

Nakon uspješnih gostovanja u Zadru i Rovinju, gdje su kao i sve ostale utakmice pobijedili sa 3-0 u setovima Osječani su na svom parketu ugostili Medicinar i ubilježili novu sigurnu pobjedu.

Domaći narančasti ništa ne prepuštaju slučaju, jer su osjetili da ako nisu na najboljoj razini mogu dobiti probleme u pojedinim setovima, jer Mursa doista ima kvalitetu koja je ove sezone osim Mladosti daleko veća od svih klubova.

Bio je odličan ulazak u utakmicu gosti uzimaju samo 14 poena u prvom setu, zatim 20 su Osječani ostavili Zagrepčanima u drugom, te 18 u trećem setu.

Vrijedi istaknuti kako i ovu utakmicu nije igrala najbolja postava Osječana, pa je trener Teppert mogao ponovno minutažu davati mladim igračima.

Osječani nestrpljivo čekaju dva ogleda za zagrebačkom Mladosti, koja bi mogla usmjeriti sezonu odnosno svakako će jedna od njih donijeti i trofej jer 15.ožujka igra se finale Hrvatskog Kupa Mursa- Mladost, a onda 3 dana kasnije u prvenstvu Osječani su gosti aktualnim prvacima Hrvatske na njihovom terenu.

Bit će to prava prigoda da se još jednom pokaže  je li ova Mursa konačno bolja od višestrukih prvaka Hrvatske i zrela za trofej prvaka.

U svakom slučaju čekaju nas zanimljivi odbojkaški okršaji u mjesecu ožujku.