13°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Sport

ODLIČNA PREDSTAVA: Odbojkašice Osijeka uvjerljivom igrom svladale OK Don Bosco

Odbojkašice Osijeka u 3. kolu Superlige ostvarile su prvu pobjedu ove sezone. Osječanke su u dvorani Gradski vrt bile uvjerljive protiv ekipe Don Bosco rezultatom 3-0 u setovima.

Odbojkašice Osijeka uvjerljivom igrom svladale OK Don Bosco

Bila je to najbolja partija ove sezone izabranica trenera Darija Fančovića. Osječanke su bila raspoložene raznovrsne u igri ali i dominantne u sva tri seta i pokazale su kako je razlika u kvaliteti vidljiva u odnosu na zagrebačku ekipu Bosco.

Niti jednog trenutka sva 3 seta nisu dolazila u pitanje a Osijek je gošćama ostavio 19 poena u prvom i drugom i samo 16 u trećem setu. Trener Dario Fančović tako mogao je prvi put vidjeti sve ono što je radio s djevojkama i što od njih zahtjeva, a igračice u bijelo plavim dresovima polako usvajaju zahtjeve novog trenera i mogle bi igrati sve bolju odbojku kako sezona bude odmicala.

Osijek nema neki veliki imperativ osim sigurnog ostanka u ligi, a očekuje se i iskorak u odnosu na prošlu sezonu i osvajanje mjesta barem u sredini tablice.

U prva dva kola Osijek je izgubio od Dinama i od Vukovara u derbiju, ali s 3-2 no od ove sezone osvajanje dva seta više ne nose jedan bod i to nije išlo u prilog mladim bijelo plavim igračicama. Ali i u toj su utakmici već pokazale kako imaju kvalitetu i ako pristup bude očekivan mogu svakoj ekipi u ligi zadati dosta problema.
U sljedećem kolu Osječanke gostuju kod Marina Kaštele koja nije dobro otvorila sezonu i ima 2 poraza iz prva 3 kola i bit će to težak ispit za Osijek, jer Kaštela ima visoke ambicije borbe za sami vrh.

Ponovno pred domaćom publikom u Gradskom vrtu Osijek će igrati za dva tjedna kada im dolazi aktualni prvak ekipa zagrebačke Mladosti.