STV Live
Srijeda, 17. travanj 2024.
6°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Sport

BERBA MEDALJA: Osječki plivači na Regionalnom Prvenstvu Hrvatske u Sisku osvojili čak 27 pojedinačnih te 6 štafetnih medalja!

U Sisku se 28.-29.1.2023. godine održalo Regionalno PH, Regije 4. Natjecanje je održano iz tri dijela u 25m bazenu. Nastupilo je preko 250 natjecatelja iz 10 plivačkih klubova od kategorije početnika do kadeta.

Osječki plivači na Regionalnom Prvenstvu Hrvatske u Sisku osvojili čak 27 pojedinačnih te 6 štafetnih medalja!
FOTO: PK Osijek

PK Osijek je uz vodstvo trenera Mateja Miličića i Marka Filipovića te trenerice Patricije Čorić predstavljalo 43 plivačice i plivača koji su ostvarili izvrsne rezultate te osvojili 27 pojedinačnih medalja (9 zlata, 13 srebra, 5 bronci) i 6 štafetnih medalja (4 zlata, 1 srebro, 1 bronca).

Isplivano je pregršt osobnih rekorda te limita za nadolazeće Prvenstvo Hrvatske za kadete koje se održava u Šibeniku 18.-19.2.2023. godine.

Na Kadetskom PH će boje kluba braniti Buga Vukić, Elena Valenteković, Gita Vučak, Petra Kristek i Korina Žigić.

Osvajači medalja po kategorijama

Bruno Stojanović (2013.) – početnik:
1.mjesto 50 slobodno (36.71)
1.mjesto 50 leptir (42.12)
1.mjesto 100 leđno (1:31.84)
2.mjesto 400 slobodno (6:30.08 )
2.mjesto 100 slobodno (1:24.78 )

Luka Kapraljević (2013.) – početnik:
1.mjesto 400 slobodno (6:29.73)
1.mjesto 100 slobodno (1:24.39)
2.mjesto 50 slobodno (37.42)
2.mjesto 100 mješovito (1:39.32)
2.mjesto 50 leptir (45.71)

Andrej Jelošek (2013.) – početnik:
2.mjesto 50 prsno (52.49)
2.mjesto 100 prsno (1:50.87)

Jakov Caha (2013.) – početnik:
2.mjesto 50 leđno (46.64)

Lucija Balanže (2013.) – ml. kadetkinja:
2.mjesto 100 leptir (1:48.10)

Tin Čizmadija (2012.) – ml. kadet:
3.mjesto 50 leđno (37.86)

Buga Vukić (2010.) – kadetkinja:
1.mjesto 200 prsno (2:52.68 )
1.mjesto 100 prsno (1:19.17)
1.mjesto 400 mješovito (5:46.14)
2.mjesto 200 mješovito (2:42.68 )
3.mjesto 400 slobodno (5:06.96)

Elena Valenteković (2011.) – kadetkinja:
1.mjesto 100 leđno (1:13.13)
2.mjesto 400 slobodno (5:03.39)
3.mjesto 200 leđno (2:42.33)
3.mjesto 800 slobodno (10:44.51)

Nikša Galić (2010.) – kadet:
2.mjesto 100 prsno (1:21.56)
3.mjesto 200 prsno (3:05.98 )

Korina Žigić (2011.) – kadetkinja:
2.mjesto 200 leptir (3:06.25)

Štafete:
4x200 slobodno (10:03.95) – 1. mjesto kadetkinje u sastavu: Petra Kristek, Buga Vukić, Gita Vučak i Elena Valenteković
4x100 mješovito (5:04.82) - 1. mjesto kadeti u sastavu: Oton Kocsis, Nikša Galić, Ivano Šarac i Borna Alapović
4x100 slobodno (4:35.01) - 1. mjesto kadetkinje u sastavu: Buga Vukić, Petra Kristek, Gita Vučak i Elena Valenteković
4x100 slobodno (4:26.39) - 1. mjesto kadeti u sastavu: Nikša Galić, Ivano Šarac ,Oton Kocsis i Borna Alapović
4x100 mješovito (5:13.95) - 2. mjesto kadetkinje u sastavu: Gita Vučak, Buga Vukić, Lada Mrganić i Elena Valenteković
4x100 slobodno (5:53.71) - 3. mjesto ml. kadetkinje u sastavu: Majda Katavić, Gabrijela Najbauer, Lucija Balanže i Lena Josić