STV Live
Petak, 30. svibanj 2025.
18°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Osječko-baranjska

SVJETSKI DAN DIJABETESA: Osječko-baranjska županija broji preko 30 tisuća oboljelih od dijabetesa

Više od 30 tisuća stanovnika na području Osječko-baranjske županije boluje od dijabetesa. Prema mišljenju struke, izuzev ove velike brojke, brojni su oni koji još nisu otkrili da od nje boluju. S obzirom na njezinu raširenost i katastrofalne posljedice, Svjetski dan dijabetesa obilježio se i u Osijeku.

Osječko-baranjska županija broji preko 30 tisuća oboljelih od dijabetesa
Svjetski dan dijabetesa obilježio se i u Osijeku.

Dijabetes je bolest koja ne boli, a razara organizam i s njim je vrlo teško živjeti za ljude koji znaju više o dijabetesu, odnosno bezbrižno za one koji ne znaju i zbog toga želimo građanima koliko je to opasna bolest. Na kraju krajeva, na trećem je mjestu smrtnosti u Hrvatskoj, kaže Ivan Klanac Društvo za zaštitu od dijabetesa, Osijek.

- Ove godine smo prvi puta obilježili i Hrvatski dan šećerne bolesti. Već sama spoznaja da imamo dva dana u godini koji obilježavaju taj dan je znak da je konačno krajnje vrijeme da se osvijestimo, promijenimo životne navike i počnemo se adekvatno ponašati u ovom sustavu, kaže Nevenka Kovačić, KBC Osijek.