Subota, 20. travanj 2024.
16°C

DERBI NA OLIMPIJI: Pobjeda ŽNK Osijek od 3-1 nad Dinamom mogla biti i uvjerljivija

I nakon 5. kola prvenstva SuperSport prve lige za nogometašice Osječanke su uvjerljivo na prvom mjestu i ostvarile su i petu uzastopnu pobjedu. U novom derbiju kola na igralištu Olimpije Osječanke su bile bolje od zagrebačkog Dinama s 3-1.

Pobjeda ŽNK Osijek od 3-1 nad Dinamom mogla biti i uvjerljivija

Nogometašice Osijeka bile su puno bolja ekipa od zagrebačkog Dinama u derbiju 5. kola, a imale su i puno motiva uzvratiti Zagrepčankama za poraz u prošlom prvenstvu koji je Osječanke koštao možda i naslova prvaka.

Iako je Dinamo prvi poveo golom Jedvaj u 6. minuti, ipak je to bio trenutak inspiracije za gošće jer domaće Bijelo-plave su bile puno bolja ekipa a to je bio i jedini udarac Dinama u okvir osječkog gola vratarke Belaj.

Nakon 15-ak minuta igre Bijelo-plave su krenule u žestok ritam i bile su stalna prijetnja vratarki Filipović koja je dobro branila pokušaje domaćina, inače bi pobjeda bila i puno uvjerljivija.

U 23. minuti Osijek je izjednačio preko Lorene Balić nakon odlične asistencije Bulut, a onda su u drugom dijelu igre Živković i Andrlić s još dva pogotka samo potvrdile pobjedu Osijeka koja je trebala i mogla biti nagrađena i s većom razlikom.

U svakom slučaju, nakon slavlja protiv Hajduka Splita i Dinama Osijek je riješio sva tri derbija u svoju korist i sada sa maksimalnih 15 bodova drži prvo mjesto na ljestvici ispred Splita koji ima 3 boda manje.

U sljedećem 6. kolu Osječanke gostuju u Rijeci gdje se može očekivati novo slavlje izabranica trenera Gorana Ljubojevića.