Četvrtak, 25. travanj 2024.
1°C

RUKOMET: Protiv Bjelovara prva pobjeda RK Osijek na domaćem parketu

Rukometaši Osijeka ostvarili su prvu domaću pobjedu u Paket24 Premijer ligi. Osječani su u dvorani Zrinjevac bili bolji od sastava Bjelovara rezultatom 37-34 i tako osvojili važne bodove u borbi za ostanak u elitnom razredu ove sezone.

Protiv Bjelovara prva pobjeda RK Osijek na domaćem parketu

Vrlo važna pobjeda za Osječane koji su tako osvojili šesti bod ove jeseni u skupini B Premijer lige i ostali u korak sa sastavima koji će se boriti za ostanak.

Osječani su pobjedom nad Bjelovarom došli na samo bod zaostatka za tim klubom  pa imaju realne izglede doći i u samu sredinu ljestvice u nastavku prvenstva.

Igralo se izjednačeno od samog početka utakmice a onda su domaći bijelo-plavi podigli gas u posljednjih 5 minuta prije odmora i na pauzu otišli sa plus 4.

Slično se igralo i u nastavku utakmice i Osijek nije davao prigodu gostima da se približe na manje od 3 gola zaostatka pa je utakmica cijeli drugi dio protekla u sigurnoj razlici za Osijek pa je i susret mirno priveden kraju s konačnih 37-34 za bijelo-plave.

Najbolji strijelci utakmice bili su Roko Purić i David Čičak sa 7 golova kod Osijeka, toliko je postigao i Petar Lulić kod Bjelovara dok je važnu ulogu odradio i osječki čuvar mreže Vasilije Vujović koji je skupio 12 obrana.

Presretni smo što reć najvažnija je pobjeda i prva je tu kod nas na našem parketu mislim da smo pokazali da zaslužujemo igrati u Premijer ligi da imamo dobru ekipu. Jesi zadovoljan svojim obranama skupio si ih 12? Kako da ne jako sam sretan zbog toga i baš sam zadovoljan, kaže vratar RK Osijek Vasilije Vujović.

Osječani bi sada trebali imati nešto lakši raspored u nastavku prvenstva i to im je prigoda da se još podignu na ljestvici. Cilj se zna najvažnije je ostati u najjačoj ligi nakon povratka u elitu poslije dugo godina.

Osječani ako ponove ovakvu borbu i igru imaju se čemu nadati a nakon 10 odigranih kola imaju 3 pobjede i 7 poraza,te isti bodovni učinak kao i KTC i Moslavina na dnu poretka skupine B.

U sljedećem 11.kolu Osijek gostuje kod Trogira.