Petak, 19. travanj 2024.
3°C

RUKOMET: Prva pobjeda RK Osijek u Paket24 Premijer

Rukometaši Osijeka ostvarili su prvu pobjedu u Paket24 Premijer ligi, što je ujedno i prva pobjeda u elitnom društvu nakon više od 12 godina.

Prva pobjeda RK Osijek u Paket24 Premijer

Najavljivali su rukometaši Osijeka kako neće u Bjelovar otići s bijelom zastavom i kako će pokušati iznenaditi domaćina i to im je pošlo za rukom.

Hrabri nastup gostiju bacanje na glavu što se kaže do posljednje minute ogleda donijelo je vrijednu veliku i prvu pobjedu rukometaša Osijeka nakon više od 12 godina u elitnom razredu.

Bjelovar je bio neugodno gostovanje, domaćin je imao pobjedu i poraz na startu sezone i sigurno nisu očekivali kako će imati velikih problema u igri s Osječanima.

Start je bio odličan za Osijek vodstvo 2-0 pa se igralo izjednačeno većim dijelom prvog poluvremena a nakon vodstva Bjelovara 10-9 u 23.minuti, kreće serija Osječana od 5 uzastopnih golova i momčad trenera Damira Eklića na odmor odlazi s razlikom 14-10.

Nije to uspavalo goste koji su i nastavak krenuli slično angažirano i borbeno za svaku loptu i u takvoj igri Bjelovar je teško nalazio rješenja kako se približiti Osijeku a uspjeli su to tek u 53.minuti kada su izjednačili rezultat,.

Igralo se tada gol za gol gdje su gosti imali plus jedan sve do kraja a onda je u posljednjoj minuti Matej Zrno zabio gol za konačnu pobjedu Osječana od 28-27.

Inače Matej Zrno je bio i najbolji igrač utakmice sa 8 golova, odmah do njega Matej Radović upisao je 7 zgoditaka.

Kod domaćina najbolji Mateo Lukačec sa 6 golova.

Nakon 3 odigrana kola u skupini B vodi PPD Zagreb sa sve 3 pobjede ispred Poreča koji ima 2 pobjede i 1 poraz a Osijek se s prvim bodovima pomaknuo s posljednje 8. Pozicije i sada ima 2 boda kao i trećeplasirani Bjelovar i ostale ekipe iako je ovo posljednje 3. kolo bilo nepotpuno.

U sljedećem kolu u subotu na Zrinjevcu Osijek dočekuje Trogir i bit će to prigoda da se ostvari i prva domaća pobjeda u Paket24 Premijer ligi odnosno druga uzastopno ove sezone.