Četvrtak, 25. travanj 2024.
11°C

VELIKA POBJEDA ODLIČNIH GROMOVA: RK Nexe bolji od francuskog kluba Pays Aix s 30-29!

Veliku pobjedu za našički i hrvatski rukomet ostvarili su igrači RK Nexea u prvom susretu EHF lige skupine C. Nexe je svladao odličnu franscusku momčad Pays Aix u Areni du Pays rezultatom 30-29 i tako dijeli prvo mjesto s velikim Magdeburgom.

RK Nexe bolji od francuskog kluba Pays Aix s 30-29!
RK Nexe bolji od francuskog kluba Pays Aix s 30-29! FOTO: RK Nexe

Odličnu utakmicu odigrali su rukometaši Nexea kao gosti u Francuskoj protiv jake momčadi Pays Aix ekipe koja je bila 4. u francuskoj ligi, jednoj od najjačih na svijetu. U momčadi domaćina igra nekoliko reprezentativaca Francuske, a Nexe je odigrao na visokoj razini i cijeli susret držao u egalu, da bi pred kraj ogleda došao i do zaslužene minimalne pobjede.

Našičani su odradili odlično prvo poluvrijeme i imali prednost na odmoru od 17-14, iako su domaćini poveli na početku susreta, pa su bijeli stigli i napravili preokret do odmora.

U nastavku utakmice domaćin stiže minus 3, pa se igra gol za gol, i onda u posljednjem napadu sjajni Halil Jaganjac zabio je za pobjedu 30-29.

Inače, među najboljima bio je prvi Jaganjac sa 9 golova, Predrag Vejin zabio je 5.

Nexe je tako nakon prvog kola uz rame velikom Magdeburgu i Savehofu na vrhu ljestvice s dva boda, a u skupini C su još španjolski Logron i Slovenski Gorenje.