14°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Sport

KOŠARKA: Slovenci bolji od Brokera u ABA 2 ligi

Nakon dobrih igara i pobjeda u prvenstvu Hrvatske u prvoj ligi, košarkaši Vrijednosnica Osijek nastavili su s natjecanjem i u ABA 2 regionalnoj ligi. Osječani su u Širokom Brijegu snage odmjerili s ekipom iz Slovenije Šenčur i izgubili rezultatom 84-77.

Slovenci bolji od Brokera u ABA 2 ligi
Ilustracija
Košarkaši Vrijednosnica Osijek izgubili su utakmicu u sklopu 11.kola Aba 2 lige u Širokom od slovenskog sastava Šenčur sa 84-77 u utakmici koja je bila izjednačena i ravnopravna a i u ovom dvoboju momčad trenera Srđana Helbicha pokazala je napredak u igri i kvaliteti s kojom se mogu nositi s većinom klubova iz regionalne lige.Osječki sastav odigrao je dobro prvo poluvrijeme, Slovenci su ih pokušavali sustići ali su Brokeri držali vodstvo i na odmor otišli sa plus dva.

U nastavku utakmice Šenčur je napravio preokret u trećoj četvrtini koju su Slovenci dobili sa 9 poena viška.

U posljednjih 10 minuta igre Osijekov protivnik je nastavio u istom tempu pa bijelo plavi nisu uspjeli dostići više Slovence koji pak ostvaruju pobjedu sa 7 koševa razlike.

Najbolji strijelac i igrač u osječkim redovima opet je bio Amerikanac Christian Bradford sa 29 koševa, Sudžum i Budimir zabili su po 14 poena.

Sljedeću utakmicu Osječani igraju već u četvrtak protiv domaće momčadi Širokog.