13°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Sport

RUKOMET: Start sa dva poraza za RK Osijek u Paket24 Premijer ligi

Ljubitelji rukometa došli su na svoje jer je počela nova sezona u elitnim natjecanjima u Hrvatskoj. Osijek konačno ima dva prvoligaša, a RK Osijek nakon više od 12 godina igra elitni razred Paket 24 Premijer lige.

Start sa dva poraza za RK Osijek u Paket24 Premijer ligi
rk osijek 3

Velika je stvar vratiti se u elitni rukometni razred nakon 12 godina i to je najveća pobjeda za ovaj sport u gradu Osijeku što se tiče muškog rukometa.

No, znali su Osječani kako neće imati lagan posao u tom jakom natjecanju pa su to već osjetili u prva dva kola prvenstva.

Očekivan je bio poraz protiv Sesveta u Gostima, ali se ipak više očekivalo protiv Poreča na domaćem terenu. Prvi susret na Zrinjevcu ipak je završio pobjedom Poreča rezultatom 30-24.

Prvo je poluvrijeme bilo izjednačeno kao i početak drugoga, a onda su se gosti ipak počeli rezultatski odvajati u posljednjih 15 minuta utakmice i na kraju osigurali pobjedu od 6 golova razlike.

U toj utakmici najbolji je bio Filip Perić iz redova Poreča sa 8 golova, a kod domaćih Ninaj Kuštrim zabio je 5, a Martin Lukač i Matej Radović po 4 gola.

Osijek nakon dva kola Paket24 Premijer lige u ligi B je na posljednjem mjestu dok vodi Poreč sa dvije pobjede koliko ima i PPD Zagreb.

Osijek će sljedeći susret igrati u gostima kod Bjelovara pa onda dočekati Trogir i bit će to prigoda za osvajanje prvih bodova u jakoj ligi u kojoj će naravno glavni cilj biti ostanak što bi bio veliki uspjeh za klub i grad u prvoj sezoni igranja elitnog razreda nakon dugo godina.