Petak, 19. travanj 2024.
3°C

6. KOLO SUPERSPORT PRVE HMNL: Treća pobjeda na Zrinjevcu Futsal Osijeka

U 6. kolu SuperSport prve hrvatske malonogometne lige igrači Osijeka ostvarili su i treću domaću pobjedu. Osječani su u dobro ispunjenoj dvorani Zrinjevac svladali momčad Universitasa iz Splita sa 3-1 i tako skočili na 4. mjesto na ljestvici.

Treća pobjeda na Zrinjevcu Futsal Osijeka

Igrači futsal kluba Osijek pravi su hit prve hrvatske malonogometne lige ove jeseni a to su pokazali i u 6. kolu gdje su i treću pobjedu ostvarili na domaćem parketu.

Na Zrinjevcu je srušen splitski Universitas s 3-1 u još jednoj zanimljivoj i dinamičnoj utakmici s dosta prigoda i golova. Osijek je već nakon 4 minute igre imao 2-0 golovima Andreja Pandurevića i Domagoja Damjanovića, a onda su gosti pokušavali to dostići, no bijeli su bili čvrsti sigurni u obrani ali i jako opasni u napadu.

Osijek je imao i više prigoda pogađao i okvir gola a ipak tračak nade za goste dao je Božo Sučić golom 10 minuta prije kraja utakmice. Ipak, točku na i postavio je sjajni Brazilac Lima nakon lijepe akcije Osijeka u 38.minuti i domaći bijelo-plavi mogli su slaviti novu pobjedu.

Hvala ovoj divnoj publici što je došla u velikom broju. Nadamo se da će doći i sljedeću utakmicu jer kako mi igramo oni nas nose. Igramo lijep, brz futsal, zanimljiv futsal i vjerujem da će teško tu netko odnijeti bodove, kaže Domagoj Damjanović.

Mislim da smo zasluženo pobijedili. Naš glavni cilj je bio danas uzeti 3 boda i uspjeli smo, odlično smo otvorili utakmicu, poveli rano gosti imaju kvalitetu ali mislim da smo na kraju zadržali koncentraciju i na kraju zasluženo bodovi ostaju u Zrinjevcu, kaže trener Futsal kluba Osijek Saša Voldin.

Osječani imaju 3 pobjede na domaćem terenu i 9 bodova i skočili su na 4. mjesto na ljestvici ali i u susretima gdje su gubili u gostima protiv favorita pokazali su kako su jaka i neugodna ekipa za svakoga. Cilj je bio ostanak u društvu najboljih. No, kako stvari stoje Osijek bi mogao i do play offa i doigravanja.

Osim prvenstva gdje jako dobro guraju Osječane čeka i Kup Hrvatske i već sljedeći vikend su domaćini ponovno na Zrinjevcu ekipi Torcide. Bit će to prigoda za revanš za poraz u Splitu prije 8 dana i opet prigoda da se u dobroj atmosferi ispuni dvorana Zrinjevac.