Petak, 17. svibanj 2024.
15°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Sport

POBJEDA PRED 8000 GLEDATELJA: U Gradskom vrtu pao Hajduk! NK Osijek i navijači najbolji su kad je najteže

Nogometaši Osijeka u derbiju 7. kola SuperSport HNL-a prekinuli su konačno crni niz bez pobjede. Bijelo-plavi su u sjajnoj atmosferi tribina Gradskog vrta pred 8 tisuća gledatelja svladali Hajduk s 2-1.

U Gradskom vrtu pao Hajduk! NK Osijek i navijači najbolji su kad je najteže

Mjesec i pol dana trajao je post NK Osijeka bez pobjede i Bijelo-plavi su Hajduk dočekali prvi put kao posljednji na ljestvici a na kraju pobjedom skočili na čak 5. mjesto. Nije bilo lako u situaciji kada su bodovi i pobjeda veći od najvećeg imperativa ali odlično prvo poluvrijeme i prednost od 2-0 Osijeku je bila dovoljna da osvojio vrlo važna 3 boda.

Sigurno da ekipi Hajduka nije bilo danas lagano nakon takve jedne ružne vijesti igrati utakmicu i sami smo to osjetili prije 8 mjeseci kad se meni to isto dogodilo, i još jednom iskrena sućut od mene i kluba. Što se utakmice tiče mislim da smo imali dva različita poluvremena u kojima smo mi bili prvo bolji a oni drugo, kad imate 6 utakmica bez pobjede i vodite 2-0 u blokadi si i sigurno nismo htjeli da se ekipa povuče drugo poluvrijeme i dođe do određenog grča, ekipa to automatski to radi nažalost, kaže trener NK Osijek Nenad Bjelica.

- Vrlo je teško analizirati utakmicu kada imate totalno loš dan, još od jutra. Loše vijesti došle su čim smo se probudili. Shvatili smo odmah da derbi nije najvažnija stvar danas. Misli su nam bile s Markom i njegovom obitelji, a sama je utakmica bila iznimno teška, teško nam je sjeo poraz. Momci su zaista napravili sve što su mogli. Prvi sam koji ću reći kada je netko bolji, a moja momčad ne odigra dobro, ali danas nemam apsolutno nikakve zamjerke iako čestitam Osijeku na zasluženoj pobjedi, rekao je trener HNK Hajduk Valdas Dambrauskas.

Hajduk je bio utučen i zbog tragedije koja je pogodila kapetana Livaju i zbog poraza od ljutog rivala, a Osijek je pak proslavio ovu pobjedu i pao mu je težak kamen sa srca. Bjelica je istaknuo kako nije imao namjeru da ekipa igra bunker drugo poluvrijeme, ali morao je napraviti izmjene koje je napravio.

- Kad kao trener vidite da ne možete nakon 15- 20 minuta izaći više iz svoje polovice, onda gledate da zatvorite utakmicu koliko god možete. Zamjene su bile rađene u tom pravcu jer prema naprijed nismo imali moć. Možda sam i prije trebao špicu mijenjati da dobijemo u Antoniju Manceu napadača koji će više koristiti u kontranogometu koji smo igrali 2. poluvrijeme, kaže Bjelica.

Ova pobjeda će puno značiti momčadi na psihološkom planu a i za atmosferu u i oko kluba.

- Olakšanje je veliko u svlačionici gdje su dečki glasno proslavili pobjedu. Svi se nadamo da će ovo biti prekretnica u sezoni i daj taj teret koji nosimo više od mjesec dana na našim leđima da je iza nas i da ćemo sljedeću utakmicu biti bolji, kaže Bjelica.

Sinergija navijača i igrača potvrdila je vrijednost pobjede u derbiju a vjerujemo i svi skupa kako će ona doista biti prekretnica u rezultatskom i smislu igre, sljedeća prigoda za potvrdu toga je već u subotu kada je Osijek u Gradskom vrtu domaćin momčadi Šibenika.