Ponedjeljak, 20. svibanj 2024.
18°C

SJAJAN POČETAK SEZONE: Uvjerljivi Brokeri i protiv Mladosti u Zagrebu sa 97:72

Košarkaši Vrijednosnica Osijek odlično su otvorili sezonu s dvije pobjede u prva 2. Kola prve lige. Nakon uvjerljivog nastupa u Gradskom vrtu protiv Hermes Analitike Brokeri su bili uspješni i učinkoviti u gostima u Zagrebu kod ekipe Mladosti i pobijedili rezultatom 97:72.

Uvjerljivi Brokeri i protiv Mladosti u Zagrebu sa 97:72

Vrlo ozbiljno su ušli u novu sezonu igrači Vrijednosnica Osijek i pokazali u prva dva kola kako su iza njih odlično odrađene pripreme a s novim starim trenerom Domagojem Kujundžićem, ekipa je pokazala dobru uigranost koja može biti sve bolja kako sezona bude odmicala.

Domaća Mladost dobro je otvorila utakmicu i povela sa 7-0 a onda slijedi serija Osječana koji su napravili 9-2 pa već do kraja prve četvrtine uspjeli zabiti 30 poena i imati 7 koševa razlike.

U sve četiri četvrtine Osječani su bili dominantni na odmoru su imali već 16 koševa viška i bilo je jasno kako će to biti druga pobjeda za igrače s Drave.

Osijek je dobro izgledao u obrani i brzim tranzicijama zabijao koševe što je i vizija igre trenera Kujundžića.

Osječku ekipu ponovno je predvodio novi Amerikanac Ashton koji je opet bio najučinkovitiji sa 28 koševa, 8 osvojenih lopti, 4 skoka i 7 asista. Robert Kujundžić je zabio 22 poena i to je bio nezaustavljivi dvojac Osječana.

Nakon dva odigrana kola s maksimalnim učinkom Osijek je na vrhu ljestvice uz Kvarner, Zagreb i Jazine, a te će momčadi biti i najveći konkurenti Brokerima u borbi za prva dva mjesta i plasman u HT Premijer ligu.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice Osijek igraju već sutra od 20:30 protiv Radnika iz Križevaca u dvorani Gradski vrt u sklopu Kup natjecanja Krešimira Ćosića i u toj utakmici Osječani su veliki favoriti.