Petak, 03. svibanj 2024.
14°C

KOŠARKA: Važna pobjeda košarkaša Vrijednosnica Osijek u derbiju s Dubrovnikom

Košarkaši Vrijednosnica Osijek ostvarili su vrlo važnu pobjedu u prvenstvu prve lige u Ligi za prvaka i svladali vodeću Dubrovnik u Gradskom vrtu. Osječani su slavili pobjedu rezultatom 67:51 i tako zadržali drugo mjesto na ljestvici koje pak vodi u finalno doigravanje za povratak u elitni razred.

Važna pobjeda košarkaša Vrijednosnica Osijek u derbiju s Dubrovnikom

Dvadeset drugu pobjedu ostvarili su u prvenstvu prve lige ove godine košarkaši Vrijednosnica Osijek.

Odlučni su bili osječki košarkaški da uzvrate Dubrovčanima za poraze u ovom prvenstvu i pokazali su kako se mogu nositi s crvenima i biti bolji od njih.

Osječani su bili bolji u svim dijelovima igre osim u 3. četvrtini ali su vodstvo držali cijelo vrijeme i nakon tog malog pada ponovno se vratili i sigurnim nastupom u posljednjih 10 minuta sačuvali visoku prednost koja je na kraju bila 67-51.

I sam rezultat pokazuje koliko su Brokeri bili čvrsti u obrani i primili samo 51 poen a posebno se istakla igra u posljednjoj četvrtini u kojoj su Dubrovčani Osijeku zabili samo 6 koševa.

Najbolji u redovima pobjedničkog sastava bio je kapetan Veljko Budimir sa 14 poena, ali momčadski je utakmicu odigrao sastav trenera Srđana Helbicha, pa je više igrača dalo svoj doprinos.

Butorac je zabio 13, Levanić Kutni  11 koševa. Kod Dubrovnika Levi je postigao 13, Šutalo i Dubelj  po 10 poena.

- Pobijedili smo ih konačno, nadam se da ćemo stići to drugo mjesto koje želimo i da ih skinemo i u direktnom okršaju u borbi za prvu ligu. Cijela igra je bila dobra, posebice obrana dali su nam samo 50 poena, kaže kapetan KK Vrijednosnice Osijek Veljko Budimir.

Na kraju krajeva zadovoljan sam i igrom. U većem dijelu smo stvarno odradili sve što smo htjeli, dobro smo se pripremili, dečki su odradili svoje. Moramo dobiti u Kaštelama utakmicu i ove druge dvije nemamo pravo na kiks i moramo to pobijediti da se nađemo s Dubrovnikom u tom finalu, kaže trener KK Vrijednosnice Osijek Srđan Helbich.

U finalu će se naći dvije najbolje momčadi Lige za prvaka a Dubrovnik je vodeći sa 4 boda više od Osječana i Kaštele.

Taj dvoboj u Kaštelama mogao bi donijeti drugog finalista.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju već sutra u petak u petak u Omišu protiv KK Omiš Čagalj Tours zatim gostuju kod Kaštele a u posljednjem kolu Lige za prvaka u Gradski vrt im stiže Kvarner.