Program počinje u subotu u 16 sati i to sajmom domaćih proizvoda i rukotvorina.
- Nakon toga započinje i bogati program za djecu i mlade. Imat ćemo brojne etno radionice i događanja. Surađujemo i s Muzejom Slavonije Osijek s kojim ćemo organizirati jednu prekrasnu radionicu „Moleraj“ gdje će mladi sudionici i djeca imati priliku upoznati tehniku izrade obojanih platna, inače tehniku kojom su se nekoć bojali zidovi naših tradicionalnih baranjskih kuća, kaže Senata Majić, Turistička zajednica Općine Bilje – Kopački rit.
U 17:45 bit će svečano otvoreni Međunarodni etno susreti, a već u 18 sati počinje smotra folklora.
- Gdje nam dolazi nekoliko zanimljivih Kulturno umjetničkih društava iz cijele regije. Među njima bih spomenula KUD iz Čepina, iz Suze, iz Vukovara. A nakon toga slijedi jedna vrlo zanimljiva i bogata glazbena poslastica, a to je koncert glazbenog sastava Divanhana iz Bosne i Hercegovine, kaže Majić.
Svemu će doprinijeti posebno osvijetljen ambijent, a posjetitelje očekuju i baranjski specijaliteti.
Program se nastavlja u nedjelju. Prve na redu od 16 sati su dječje etno radionice i žonglersko-akrobatska predstava.
- Imat ćemo i jednu zanimljivu radionicu na kojoj će slama biti raširena i djeca će se po njoj moći slobodno valjati i igrati. Nakon toga slijedi koncert Tamburaškog sastava Nesanica, a potom i Slavonskih lola iz Đakova. Koncerti započinju u 16:30. Nakon njih u 20:30 sati dolazi grupa Vatra, dodaje Majić.
Inače, ovo je 23. izdanje Etno susreta koji su se prvi put održali krajem devedesetih.
- Kako i sam naziv manifestacije kaže Međunarodni etno susreti, bit je prezentacija kulturne baštine ovog kraja. Ono što je bila nit vodilja i nastanku tih prvih etno susreta jest prikaz načina života, običaja i kulturnog nasljeđa naroda koji žive uz Dunav i Dravu. Tako da su se htjele prikazati naše zajedničke stvari, ono što nas povezuje, kaže Ivana Plašćak, ravnateljica Kulturno-razvojnog centra Općine Bilje.
Svi putevi tako ponovno vode u Bilje, a ulaz na sve koncerte i aktivnosti je slobodan.