Četvrtak, 25. travanj 2024.
10°C

USPJEH U VELIKOM DERBIJU: ŽNK Osijek ostvarile i drugu pobjedu nad Splitom ove sezone

Nogometašice Osijeka bile su uspješne u velikom derbiju i po drugi put ove sezone svladale aktualne prvakinje iz Splita. Osijek je bio bolji na stadionu Olimpije u Donjem gradu rezultatom 2-1.

ŽNK Osijek ostvarile i drugu pobjedu nad Splitom ove sezone

Velika i vrijedna pobjeda nogometašica Osijeka koje su nad Splitom ove sezone potvrdile dominaciju i ostvarile i drugu pobjedu.

Osijek je u prvom susretu jesenas bio bolji s 1-0 a sada su bijelo-plave kao domaćin u Osijeku na stadionu Olimpije slavile s 2-1.

Bila je to čvrsta utakmica prvo poluvrijeme bez prigoda i šansi a onda u nastavku najbolji strijelci u redovima bijelo-plavih prvo Izabela Lojna zatim Lorena Balić zabile su za 2-0 da bi tek u 87 minuti Aida Hadžić iz jedanaesterca smanjila rezultat za konačnih 2-1.

Osijeku ova pobjeda u 11. kolu donosi 6 bodova prednosti nad Splitom te iako se igra posebno Liga za prvaka sada su izabranice trenera Gorana Ljubojevića u iznimno povoljnom položaju jer Split bi morao slaviti u obje utakmice kako bi imale šanse obraniti titulu.

No, ove dvije momčadi sastat će se i u Kupu Hrvatske u četvrtfinalu, a ta jedna utakmica igra se u Splitu.