Petak, 26. travanj 2024.
7°C

ODBOJKA: ŽOK Osijek ispustile 2-0 i izgubile utakmicu od Ribole

U 8.kolu Super lige odbojkašica Osječanke su izgubile susret u dvorani Gradski vrt od ekipe Robila Kaštele iako su vodile s 2-0 u setovima. Veliki pad u igri Osječanki iskoristile su gošće i preokrenule rezultat u svoju korist.

ŽOK Osijek ispustile 2-0 i izgubile utakmicu od Ribole

Kakva utakmica u Gradskom vrtu između dva protivnika koji su imali isti učinak do sada u Superligi s 3 pobjede i 4 poraza ali na kraju su 2 boda otišla u goste Kašteli koja je pak gubila prva dva seta.

Bio je sjajan ulazak u utakmicu mladih Osječanki u tamnoj opremi koje su dominirale parketom i nakon što su slavile s 2-0 u setovima s 25-22 i 25-17 činilo se kako će Osijek do sigurne pobjede i 3 boda a onda se dogodio neobjašnjiv pad u igri izabranica trenera Tome Pauna.

Ribola je dobila treći set s 25-17 i onda kao da se uvukla potpuna nesigurnost u igru domaćih. Nije ih slušao ni prijem servisa, ni igra pod mrežom i jednostavno za Kaštelu je sve ulazilo. Bilo je 25-10  četvrtom i 15-10 u petom setu.

Za Kaštelu igraju i dvije bivše osječke igračice Karla Kolobarić i Dijana Karatović.

Nismo očekivali da ćemo tako loše u utakmicu trener je nešto rotirao kasnije napravio par izmjena pa smo puno bolje igrale i na kraju došle zasluženo do tog preokreta. Pa nama je cilj ući u play off svakako vjerujem da ćemo pobijediti sada sve utakmice do kraja i ako tako bude da ćemo uć u play off, kaže Dijana Karatović (ŽOK Ribola Kaštela).

Čim smo pali na prijemu servisa nije bilo dobro uvukla se i nervoza kasnije smo se teško vraćali, čim gubimo sa 3-4 lopte to nije dobro, jednostavno moramo analizirati utakmicu pokušat vidjeti u čemu je problem i da drugi put više to ne ispustimo, kaže Tomo Paun, trener ŽOK Osijek.

Osječka ekipa je mlada i ove sezone i teško je prognozirati realan plasman na ljestvici, ali s dvije ekipe s kojima je Osijek igrao Dinamom i Ribolom koje pretendiraju za prva 4 mjesta izgubio je tijesno 3-2 i to je dokaz kako Osječanke imaju kvalitetu za gornji dom ljestvice ali ovakve oscilacije i pad u igri treba svesti na minimum.

Nije lako treneru Tomi Paunu koji odlično radi posao i vidi se napredak u igri i čak sa posve mladim i izmijenjenim kadrom, ali treba više strpljenja kako bi se ekipa stabilizirala i stvorila prava igra i sigurnost a za to je potrebno svakako i zadržati sastav na kraju svake sezone.

Nakon osam odigranih kola Osječanke su na osmom mjestu s 3 pobjede i 5 poraza i još je sve otvoreno pa i za borbu za prve 4 pozicije.