Utorak, 07. svibanj 2024.
23°C

TREĆI PORAZ ZA REDOM: ŽOK Osijek izgubile od Dinama s 3-0 u Gradskom vrtu

Odbojkašice Osijeka doživjele su novi, treći poraz zaredom i treći od sastava zagrebačkog Dinama ove sezone. Ovog puta u utakmici 18.kola Super lige Dinamo je u Gradskom vrtu slavio s čistih 3-0 u s4etovima.

ŽOK Osijek izgubile od Dinama s 3-0 u Gradskom vrtu

Od sva tri ovosezonska dvoboja s Dinamom gošće iz Zagreba ovu su utakmicu 18.kola Super lige pobijedile na najlakši način.

Naime, u Zagrebu je bilo tijesnih 3-2 u prvenstvu pa u Osijeku u Kupu 1-3, a sada su izgubile sa 3-0.

No, susret je počeo na stranu Osječanki jako su dobro otvorile utakmicu djevojke u ružičasto plavoj opremi imale vodstvo, a cijeli set je bio izjednačen da bi Dinamo na kraju slavio sa 25-22.

Preostala dva seta prošla su u dominaciji gošći iz Zagreba koje su slavile sa 25-15 i na kraju 25-21.

Mogle su i trebale više Osječanke, jer su pokazale već kako Dinamo nije toliko bolja ekipa.

- Prvo čestitam ekipi Dinama zasluženo su pobijedili nama je žao što nismo bolje odigrale one su puno iskusnije od nas, ali naše neiskustvo je bilo malo problem vidimo taj pad u setu kad vodimo, navikle smo već na to mogle smo više ali zadovoljne smo igrom mislim da je bila dobra utakmica, kaže Lucija Lizatović (ŽOK Osijek).

Igračice Osijeka dosta su mlade i trenutačna deseta pozicija u Super ligi sigurno nije pravo mjerilo kvalitete ekipe koja može puno bolje a djevojke vjeruju kako će nagodinu ako ne izgube puno igračica i ostanu na okupu imati i puno veće rezultatske ambicije.

Osječanke do kraja prvenstva još mogu popraviti plasman ove sezone jer imaju samo bod manje od deveto plasiranog Neba i dva od osme Rijeke.

u preostala 4 kola igraju sa Ribola Kaštelom, Mladosti, Veli vrh i Ennom Vukovar.