Subota, 27. srpanj 2024.
25°C

RUKOMET: ŽRK Osijek protiv Dugog Sela poražen s 22-24

Rukometašice Osijeka doživjele su i šesti uzastopni poraz u prvenstvu prve lige. Osječanke su u dvorani Zrinjevac izgubile od ekipe Dugog Sela s 24-22. Prvi dio sezone tako su završile na 10.mjestu na ljestvici.

ŽRK Osijek protiv Dugog Sela poražen s 22-24

Ekipa Dugog Sela je trećeplasirani sastav lige i pobjeda u Osijeku možda i nije iznenađenje, ali domaće bijelo-plave su sigurno mogle bolje proći.

Imale su Osječanke dobro otvaranje utakmice pa i vodstvo od 2 gola razlike u prvoj polovici prvoga dijela, a onda su crveno crne ipak stigle razliku do odmora pa a na poluvrijeme otišle s plus 4.

U nastavku se domaće vraćaju tek pred kraj ogleda i stižu prednost Dugog Sela ali ipak ne dovoljno, jer su svoje prigode i čiste šanse za poravnanje propustile pa su na kraju gošće uzele dva boda slavivši pobjedu rezultatom 24-22.

Šteta za Osijek jer su pokazale kako mogu igrati s kvalitetnijim sastavima i pružile su bolju partiju nego u prijašnjim utakmicama.

Najefikasnija igračica susreta Bila je Josipa Bebek uz Dugog Sela sa 7 golova, kod Osijeka je kapetanica Dora Lacković zabila 6 kao i Petra Frančić, ali je na vratim gošći bila sjajna vratarka Mara Budić.

Osječankama je to bio šesti poraz u nizu ali nije im nikakva drama oko sigurnosti statusa jer su još bodovno daleko od opasne zone ali im se svakako sljedeća utakmica pokazuje kao imperativ jer protiv Trogira koji dolazi u dvoranu Zrinjevac i nalazi se na posljednjem mjestu na ljestvici sa samo jednom pobjedom. Sve osim sigurnog trijumfa bit će veliko razočarenje ali i ozbiljno upozorenje za sve u klubu.