STV Live
Srijeda, 05. veljača 2025.
2°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Osijek Wine and Walk 2023

Dragi vinoljupci i kulturisti, pridružite nam se 19. i 20. svibnja na Osijek Wine and Walku - jedinstvenoj urbanoj manifestaciji u Hrvatskoj!
 
Okružen poznatim vinorodnim regijama, Osijek je kao urbana sredina oduvijek bio vinsko i sajamsko središte Slavonije i Baranje. Upravo je zato grad na Dravi savršeno mjesto za jedinstvenu urbanu inačicu wine and walk koncepta u Hrvatskoj.
 
Ova dvodnevna manifestacija nudi vam Masterclass pod nazivom „Wein šmekeraj“ na kojem ćete degustirati i saznati više o novim vinima u ponudi osječkih vinara te čuti male tajne posluživanja i korištenja vina kao podloge za neka druga pića.
 
Zanimljive lokacije uključene u rutu urban Wine and Walka omogućit će vam šetnju gradom laganim tempom u kojoj ćete obići kulturno-povijesne znamenitosti i parkove, uživati u eno-gastronomskoj ponudi te glazbenim i interaktivnim sadržajima. Kako vam ova gradska ruta ne bi bila prekratka, pripremite se za Urban Wine Party.
 
Ukratko, vinski doživljaj za pamćenje!
 
• 19. 5. 2023. u 19 sati “Wein šmekeraj” u Arheološkom muzeju Osijek
• 20. 5. 2023. Osijek Wine and Walk start na Trgu Ante Starčevića
 
Okupljanje sudionika za Osijek Wine and Walk i preuzimanje start paketa održat će se 20. 5. ispred vinske kućice na Trgu Ante Starčevića. Svaka grupa treba doći 15 minuta prije planiranog starta svoje grupe.
 
• 1. grupa - start 16:00h
• 2. grupa - start 16:45h
• 3. grupa - start 17:30h
• 4. grupa - start 18:15h
 
Umjesto kotizacije – bećarina!
 
Znate li da za sudjelovanje na Osijek Wine and Walku ne plaćate kotizaciju, već bećarinu?

Bećarina je stari osječki namet iz 18. stoljeća koji se plaćao za večernje skitnje gradom, a legenda kaže da su ga najčešće plaćali vojnici na povratku iz gostionice i tako svojevrstan wine and walk primjenjivali još u 18. stoljeću! Za neometano skitanje gradom, platite “bećarinu” i uživajte u vrhunskim kapljicama na Osijek Wine and Walku!
 
Cijena Masterclassa: 15,00 EUR
Cijena bećarine: 50,00 EUR
Bećarina za Wine and Walk uključuje:
• vinsku čašu s tobolcem, ruksak, kartu, suvenir, vodiča grupe
• vaučer za degustaciju 10 vina osječkih vinara i gastro delicije
Izvršite uplatu najkasnije do 17. 5. 2023. (srijeda) na račun:
• Turistička zajednica grada Osijeka
• Županijska 2
• 31 000 Osijek
• Opis: Kotizacija za Osijek Wine & Walk
• IBAN: HR29 2390 0011 1003 1011 9 (HPB banka)
 
Prijave na linku: https://tinyurl.com/bdr9de5w 
Osijek Wine and Walk 2023