Nedjelja, 05. svibanj 2024.
21°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

ŽNK Osijek ipak ostale bez senzacije na Islandu

Nogometašice Osijeka završile su svoj europski put ove sezone te su zaustavljene tek u play offu za plasman u skupine Lige prvaka. Osječanke su nakon 1-1 u Osijeku, poražene u gostima kod Islandske ekipe Breiđablik s 3-0.

Nogometašice Osijeka izgubile su s 3-0 na Islandu od ekipe Breiđablik  i tako završile natjecanje u Ligi prvakinja u play offu pred plasman u skupine.

No, i ovako je ovo do sada već ogromni uspjeh za osječki klub, plasman među 32 najbolje ekipe Europe.

Osječanke su, naime, nakon izbacivanja Anderlechta, još jednom igrale protiv ekipe koja ima profesionalke u svojim redovima, a koban je za Bijelo-plave bio početak, odnosno 9. i 10. minuta, gdje su primile 2 gola.
Imale su nekoliko izglednih prigoda za smanjenje rezultata, bile čak i bolja ekipa prvo poluvrijeme, a onda je ipak kvaliteta, pa i fizička sprema gošći došla do izražaja u nastavku i Islađanke su mirno susret privele kraju postigavši još jedan gol.

Strijelci za domaće bili su Antonsdotir, Cimer i Albertsdotir.

U svakom slučaju, prvakinje Hrvatske debljim slovima su se upisale na kartu Europe i sljedeću sezonu sigurno se mogu očekivati novi uspjesi.

Osječanke se sada okreću domaćim natjecanjima, već u nedjelju čeka ih susret 2. kola na domaćem terenu protiv ekipe Agrama.