Petak, 26. travanj 2024.
16°C

NEMA PUNO VREMENA ZA ODMOR: Brokeri porazom od Cedevite junior završili kalendarsku godinu

Košarkaši Vrijednosnica Osijek nakon serije utakmica u regionalnoj i domaćoj ligi završili su ovu natjecateljsku godinu. No, neće imati dugu pauzu jer već 8. siječnja slijedi im nova utakmica u sklopu HT Premiejer lige.

Brokeri porazom od Cedevite junior završili kalendarsku godinu

Košarkaši Vrijednosnica Osijek imali su djelomično zadovoljavajuću jesensku polusezonu u HT Premijer ligi, jer s obzirom na najmlađi sastav lige teško se moglo više i očekivati.

Završili su godinu sa 5 pobjeda i 9 poraza u HT Premijer ligi, a najvažnije je da su u igri za sredinu ljestvice, odnosno ostanak u društvu najboljih. Posljednji susret u sklopu 14. kola Brokeri su u Gradskom vrtu izgubili od ekipe Cedevite junior rezultatom 79-71.

Vrijednosnice su odigrale odlično poluvrijeme, imali su prednost i s 11 koševa razlike, ali onda ipak u nastavku susreta gosti preuzimaju incijativu i uspjevaju prestići domaćine i na kraju biti bolji od njih. Nisu više imali snage domaći žuti stići prednost Cedevite pa su tako upisali i deveti poraz.

Vrijednosnice su predvodili Topolović sa 18 i Lisica sa 14 poena, a Cedevitu Filipović i Šabić svaki po 15 poena.

Trener Osječana Marko Mandić istaknuo je kako je ovo bila peta utakmica u 8 dana jer su Brokeri igrali i ABA 2 ligu koja ih je sigurno istrošila a još uvijek nemaju dovoljnu širinu za odmaranje ekipe ili igranje s dvije postave.

Novu godinu Osječani će ipak odigrati samo s jednim natjecanjem pa će se moći posve posvetiti domaćoj HT Premijer ligi. Prva utakmica igra se 8. siječnja kada Brokeri gostuju kod ekipe Furnir u Zagrebu koju su već pobjedili ove sezone i bit će to prigoda za novu gostujuću poibjedu.