Subota, 27. travanj 2024.
14°C

KOŠARKA: Brokeri svladali i Goricu za petu pobjedu u nizu

Košarkaši Vrijednosnice Osijek ostvarili su i petu pobjedu u nizu u susretu 5.kola prve lige. Osječani su na svom parketu dvorane Gradski vrt svladali Goricu rezultatom 84-77 nakon produžetaka.

Brokeri svladali i Goricu za petu pobjedu u nizu

Osječki košarkaši nakon pet odigranih kola prve lige uvjerljivo su prvi na ljestvici sa svih 5 pobjeda i 10 osvojenih bodova u konkurenciji 14 klubova.

Svoj pobjednički niz Brokeri su nastavili i protiv Gorice u Gradskom vrtu koju su svladali rezultatom 84-77 tek nakon produžetaka i bila je to doista zanimljiva utakmica.

Bijelo-plavi nisu dobro ušli u utakmicu mučili su se u prvoj četvrtini

sa šutem koji je bio slab i gosti su do kraja prvog poluvremena imali čak plus 18.

U zadnjoj četvrtini Brokeri su napravili preokret, 26 sekundi prije kraja koš faulom Kujundžića Vrijednosnice prelaze u vodstvo za 64:62, no gosti izjednačuju poenom nakon isteka vremena te slijede produžeci.

U prvom je bilo izjednačeno dok su u drugih 5 minuta nastavka Osječani bili bolji i na kraju zasluženo slavili.

Osijek ej odigrao sjajnu utakmicu na kraju igrači pokazali karakter i vratili se iz praktički izgubljene utakmice i velikog zaostatka.

Opet je najbolji igrač bio Robert Kujundžić sa 23 poena, Ashton je zabio 19 a Primorac 16 koševa.

Kod gostiju najbolji je bio bivši Broker Porobić sa 22 koša.

Osječani vode usamljeni na vrhu ljestvice sa svih 5 pobjeda ispod njih su Kvarner i Zagreb.

Sljedeću utakmicu Brokeri igraju u Omišu protiv domaćeg Omiš Čagalj Toursa.