Petak, 26. travanj 2024.
5°C

BOLJI OD GORICE: Još jedan uvjerljiv trijumf odbojkaša Murse Osijek

Još jednu laganu utakmicu imali su odbojkaši Murse Osijek koji su i u 6. kolu prvenstva Superlige uvjerljivo svladali svog protivnika i tako zadržali prvo mjesto na ljestvici. Mursa je bila bolja u Gradskom vrtu od momčadi Gorice s 3-0 u setovima.

Još jedan uvjerljiv trijumf odbojkaša Murse Osijek

Zadar, Rijeka, Rovinj, Split, Marsonia i sada Gorica, sve su to ekipe koje su bile žrtve sjajnih Osječana u borbi za nove titule i ove sezone odnosno onu jedinu koju nemaju - naslov državnih prvaka.

Osječani su protiv Gorice u 6. kolu Superlige imali sličan posao kao i u susretima do sada i bez većih problema ali s maksimalnim pristupom i angažmanom meč dobili u tri seta.

Bilo je malo muke tek u drugom setu kojeg je Osijek dobio na razliku s 25- 23. Prvi i treći pripao je s 25-15 za domaće u narančastim majicama.

No, i u ovoj utakmici trener Murse Mario Teppert mogao je rotirati igrače, one najbolje odmarati i pružiti prigodu svima iz zapisnika, a pokazalo se još jednom kako ove sezone Osječani imaju i dovoljnu širinu na klupi što može biti dobar adut u borbi za trofeje.

Čekaju se tako i prvi derbiji ove jeseni, u sljedećem kolu Mursa gostuje kod Kitro Varaždina koji se ove sezone pojačao i ima skor od četiri pobjede i samo jedan poraz, i bit će to prvi pravi ispit za Osječane do sada. Nakon toga slijedi i derbi u Gradskom vrtu kada za dva tjedna u Osijek dolazi ekipa Ribola Kaštele koja se također bori za naslov i ima omjer do sada 5 pobjeda i samo jedan poraz.