Ponedjeljak, 06. svibanj 2024.
19°C

HRVATSKI NOGOMETNI KUP: Nogometaši Osijeka sa 0:2 bolji od Rudeša

Nogometaši Osijeka plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa nakon pobjede protiv drugoligaša Rudeša sa 0:2.

Nogometaši Osijeka sa 0:2 bolji od Rudeša

Mrežu domaćih načeo je u 55. minuti Fiolić, da bi konačnih 0:2 postavio Mierez u 71. minuti.

Treba reći kako se nakon tog pogotka Mierez i ozlijedio te morao napustiti teren.

Bjelica: Rudeš je bio neugodan protivnik

"U ovoj fazi natjecanja ovo je svakako bio najteži protivnik. Igraju vrlo kvalitetan nogomet za jednog drugoligaša, a na svom terenu nisu imali nikakav pritisak, pa to može biti vrlo nezgodno. Mi smo od prve minute ušli u utakmicu ozbiljno i agresivno, nismo im ostavljali previše prostora. Doduše, imali smo u prvom poluvremenu malo problema u izgradnji naših napada, ali kada smo neke stvari promijenili u nastavku i stali malo bolje na terenu, igra je postala tečnija i brža, stigle su i gol šanse i rekao bih da smo zasluženo pobijedili. No, uvjerili smo se da Rudeš ima kvalitetu možda u nečemu i veću od pojedinih prvoligaša. Ne boje se nadigravati, skup su dobrih pojedinaca i dobro vođeni s klupe tako da su po meni najveći favorit za ulazak u Prvu ligu", rekao je Nenad Bjelica.

Dodajmo i kako je nakon utakmice objavljeno kako je novi ugovor sa NK Osijek do 2025. godine potpisao upravo Ramon Mierez.